Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Obsah:
Tyler Marr je už chorý z toho, ako ho ráno o ôsmej budí hluk zo susednej stavby. Rozhodne sa to konečne vyriešiť a vezme si videokameru na získanie dôkazu. Napokon zistí, že zdrojom hluku je sekačka na drevo, v ktorej je nejaké telo. Tím CSI vypočúva Stevena Corbetta, majiteľa domu, ale ten tvrdí, že o ničom nevie.
Vyšetrovatelia zistia, že telo patrí plastickému chirurgovi Dr. Ethanovi Reegerovi. Jeho dcéra Lauren povie Horatiovi a Delkovi, že otec sa nikdy nespamätal z matkinej tragickej autonehody a bol sústredný len na svoju prácu a čoraz väčšmi bol posadnutý svojimi pacientmi.
Keď vypočúvajú jeho obchodného partnera Dr. Seana Loftina, ten tvrdí, že sa zaoberal len dvoma osobami, jednou z nich bola Elizabeth, manželka Stevena Corbetta.
Vyšetrovatelia ju navštívia a zistia, že sa skrýva, lebo nie je schopná nikomu ukázať svoju tvár, pretože Dr. Reeger ju zmenil na monštrum. Je to dostatočný dôvod na vraždu? Navyše Horatio zistí, že Ron Saris vstal z mŕtvych ako jeden z pacientov Dr. Reegera a znovu mu prekĺzol pomedzi prsty.