Žáner:
Iné
Rok:
2009
Réžia:
Jeffrey G. Hunt
Napísal:
Zachary Reiter , Aaron Rahsaan Thomas , Ann Donahue , Buddy Giovinazzo , Carol Mendelsohn
Hrajú:
Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Obsah:
Pre newyorskú políciu je to veľký deň - prepad skladu pod vedením Flacka sa mimoriadne vydaril, policajti zadržali 900 kíl kokaínu v hodnote vyše 100 miliónov dolárov. Nanešťastie pre Flacka, ozbrojený drogový gang začne strieľať a on musí jedného zo zločincov v sebaobrane zastreliť. Dr. Hawkes mu pripomenie, že predsa nemal na výber, ak chcel prežiť. Prehliadka skladu neodhalí len zásielku drog, ale nájde sa aj telo jedného zo šéfov organizácie Gavina Wildera, ktorého musel zabiť niektorý z jeho mužov ešte pred policajným zásahom.
V laboratóriu Hawkes skúma obrovskú strelnú zbraň s kalibrom 50 mm, ktorú našla Stella Bonaseraová v sklade, Danny Messer pomáha Adamovi Rossovi v sklade C.S.I. s evidenciou nájdených drog. Mack Taylor sa rozpráva s Dr. Peyton Driscollovou v kancelárii, keď zrazu zacítia vo vzduchu čudný zápach síry a rozozvučí sa alarm - zdá sa, že musia budovu evakuovať, pretože niekde uniká plyn. Mac so Stellou spolu s ostatnými opúšťajú priestory, keď si Stella všimne, že Bunsenov horák nereaguje na plyn. Pochopia, že celý poplach je falošný a zamestnanci plynárenskej spoločnosti, ktorí prehliadajú budovu, sú falošní tiež.
Preskúmajú vzorku vzduchu. Obsahuje mercaptoetanol, páchnucu látku, ktorá sa používa sa pri proteínovej analýze, ale predovšetkým sa pridáva do zemného plynu, aby sa dal identifikovať jeho únik. Zločinci ho vpustili do vetrania, aby fingovali únik plynu a evakuovali budovu práve v deň, kedy Sheldon Hawkes zamkol do trezoru C.S.I. 900 kilogramov kokaínu.
Danny, ktorý je v sklade s Adamom, tiež vycíti, že niečo nie je v poriadku. Adam skríkne, ale už je neskoro - Dannyho niekto zozadu omráči. Keď sa preberie, zistí, že je spútaný, rovnako ako dokrvavený a dobitý Adam, a strážia ich dvaja maskovaní gangstri. Adam mu pošepká, že ho mučili, aby získali prístupové heslá k skladu, kde je uložený kokaín.
Mac a Stella prichádzajú k rovnakému záveru. Uvedomia si, že gang použije 50-kalibrovú zbraň, ktorou zabili Wildera a použije ju, aby sa dostal k drogám. Vedia, že treba niečo robiť, ale keď si vypočujú policajné hlásenie, ktoré počúva jeden zo zločincov, pochopia, že Dannyho a Adama využijú ako rukojemníkov.
S pomocou Hawkesa, ktorý tiež budovu neopustil, musia vymyslieť spôsob ako zakročiť proti bande. Je to možné? A podarí sa Dannymu a Adamovi oklamať svojich strážcov?