Žáner:
Iné
Rok:
2009
Réžia:
Jeffrey G. Hunt
Napísal:
Zachary Reiter , Aaron Rahsaan Thomas , Ann Donahue , Buddy Giovinazzo , Carol Mendelsohn
Hrajú:
Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Anna Belknap, Robert Joy
Obsah:
Tím vyšetruje dva prípady vraždy, ktoré sa odohrali v tú istú noc. V prvom prípade ide o milionára z parku Madison Square, k druhej vražde zase prišlo na schodisku pred Metropolitným múzeom. Zistia, že obe obete spája jediné - jeden bol sexuálny predátor, žena zase obeťou sexuálneho násilia...
Keď nájdu v parku Madison Square na smrť dobodaného milionára Mitchella Bentleyho, prípad sa zdá na prvý pohľad jasný. Pred pol rokom ho súd zbavil obvinenia zo znásilnenie zdravotnej sestry Fern Lazlowovej. A tá býva neďaleko, na mieste činu sa nájdu jej odtlačky, odtrhnutý kúsok z plášťa. Polícia príde k nej, objavia zakrvavené šatstvo. Detektív Flack ju okamžite zatkne. Fern tvrdí, že Mitchella nezabila, jej odtlačky sú na jeho krku preto, lebo skúmala, či je mŕtvy, keď ho našla. Údajne sa pošmykla na jeho krvi, a preto si zašpinila šaty. Hoci by zo všetkého na svete Mitchella najradšej zabila, neurobila to.
Medzitým Danny, Lindsay a Dr. Hawkes vyšetrujú smrť ženy, ktorú našli zastrelenú na schodoch Metropolitného múzea. Keďže z kabelky Joanny Morganovej nič nechýba, nešlo o lúpežnú vraždu. Danny a Lindsay sú zmätení z toho, že boli vystrelené dve guľky, ale oba náboje chýbajú. Odniesol ich vrah? A prečo? Šlo o profesionálneho zabijaka?
Napokon zistia, že to, čo vyzeralo ako vstupná rana po výstrele, bola výstupnou. To znamená, že Joannu, ktorá má zlomené zápästie, niekto, kto stál za ňou, donútil potiahnuť kohútik proti sebe. To však znamená, že aj neznámy musí byť postrelený. Kým Danny a Lindsay hľadajú možnú dráhu strely a nábojnice, ako aj muža s poraneným ramenom, Stella a Mac pokračujú v prípade Bentley. Fern naďalej trvá na tom, že je nevinná, Flacka to však nepresvedčí. Aj podľa Maca šlo o vopred pripravenú vraždu.
Ako vyšetrovanie postupuje, kriminalistov prekvapia dôkazy, ktoré naznačujú spojitosť medzi oboma prípadmi. Náplasť nájdená v parku bola nalepená na topánke s veľmi špecifickou podrážkou. Existuje iba jediná predajňa v meste, kde sa topánky s mapou metra na podrážke predávajú. Podľa zoznamu nakupujúcich nedávno jedny kúpila Joanna Morganová. Aké by však mohlo byť spojenie medzi ňou a Bentleyom?
Ďalším vyšetrovaním odhalia, že večeral s Amber Stantonovou, ktorá Joannu poznala. Napokon prídu na to, že obe ženy boli tiež obeťami znásilnenia ako Fern. Spojila trojicu túžba po spravodlivej odplate, ktorú im súdny systém odoprel? Na odhalenie toho, čo sa skutočne stalo, potrebujú nájsť muža, ktorý zabil Joannu Morganovú.