Dedičstvo - Pravda o mame

 

Séria 1 Epizóda 16: Pravda o mame

Polícia oznámi, že zastavuje vyšetrovanie prípadu nezvestnej Kristíny, ktorá si vyšla do lesa na koni a nevrátila sa. Rodina sa musí pripraviť na najhoršie. Karolínka odmieta prijať skutočnosť, že jej mama sa stratila a možno sa už nikdy nevráti.
Lydka provokuje Ronalda tak dlho, až obaja skončia v objatí. Potom sa Ronaldo ponáhľa za Marcelou, ale zdrží ho Jana, a keďže je to jeho frajerka, aj s ňou si musí splniť povinnosť. Keď Ronaldo konečne dorazí do hotela za Marcelou, je taký vyšťavený, že pri nej doslova skolabuje.

Júlia priviedla k starostovi malého Peťka, syna dedinského kostolníka, ktorý pije a mláti ženu. Andrej Júlii vysvetlí, aká je situácia v chlapcovej rodine. Júlia je pobúrená, že s tým nikto nič nerobí. Trvá na tom, že Peťko ostane u nich.
Karolínka stále čaká, že sa čoskoro vráti jej mama. Ďuro je z toho zúfalý, ale nevie, ako jej to má povedať.
Opitý Karol Kohút si príde pre Peťka. Júlia mu ho odmietne dať a Andrej posiela opitého Karola domov. Júlia dohovára Zuzane Kohútovej, nech od muža odíde.
Gabo informuje plynárov o zmene miesta, kade má plyn viesť. Zdenku trochu hryzie svedomie, ale keď jej Gabo sľúbi, že jej dá pre sestru prasa, je spokojná.
Vyšetrovateľ oznamuje Danovi a Ďurovi, že sa vyšetrovanie zastavuje, polícia urobila všetko a majú sa pripraviť aj na najhoršie. Ďuri sa snaží Karolínke vysvetliť, že jej mama sa stratila v lese, ale Karoly to odmieta.
Marcelu už nebaví nevládny Rudo, dohodne si rande s Ronaldom.
Martin a Lucia sa zblížia a Martin pozve Luciu k nim na noc. Gabo vyhodí Straku, lebo mu nechce len tak dať prasa pre Zdenku. Doktor príde vyšetriť Ivetu a skonštatuje, že je zdravá ako rybička.
Ronaldo si príde od Tóna požičať moped. Otvorí mu Lydka, ktorá ho provokuje. Skončia v objatí, lebo Tóno tvrdo spí.
Júlia sa náhodou stretne s Danom, obaja sú s deťmi. Sami sú prekvapení, ako veľmi si rozumejú.
Ronaldo sa ponáhľa za Marcelou, už sa zdržal s Lydkou a teraz ho zdržiava Jana. Je to jeho frajerka, tak si musí splniť povinnosť.
Júlia si vypočuje telefonát, ako si chce Andrej zobrať úver 50.000 eur. Andrej sa však odmieta o tom s ňou baviť, je to čisto jeho záležitosť.
Lucia prezradí Júlii, že je do Martina šialene zamilovaná a má s ním stráviť noc.
Rudovi dôjde Karolínky ľúto, keď mu hovorí o tom, ako sa stratila jej mama.
Ronaldo konečne dorazí do hotela za Marcelou, ale je tak vyšťavený, že hneď skolabuje.