Dĺžka:
110 minút
Žáner:
komédia, dráma, romantika
Krajina:
USA
Rok:
2006
Réžia:
David Frankel
Napísal:
Aline Brosh McKenna
Hrajú:
Meryl Streep, Anne Hathaway, Emily Blunt, Stanley Tucci, Simon Baker
Obsah:
V závratnom svete newyorskej módy, kde nepodarený účes môže zabiť celú vašu kariéru, je časopis Runway vysneným Olympom všetkých, čo sa len trochu zaujímajú o svoj vzhľad.
Pod vedením najmocnejšej ženy módneho priemyslu Mirandy Priestlyovej (Meryl Streepová), ktorá mu vládne tvrdou rukou s dokonale pestovanými nechtami, je Runway obávaným testom, ktorým musí prejsť každý, kto chce v tomto svete niečo znamenať. Pri plnení svojho poslania - urobiť z Runway módnu bibliu New Yorku, a teda zároveň celého sveta - nepripustí, aby jej čokoľvek stálo v ceste... Vrátane dlhého radu asistentiek, ktoré nesplnili jej očakávania. Je to práca, v ktorej nemôže vydržať nikto, kto má aspoň štipku sebaúcty - ale zároveň miesto, pre koho by tisícky mladých Newyorčaniek dokázali zabiť.
Miesto Mirandinej asistentky by mohlo byť bránou do veľkého sveta módy pre čerstvú absolventku prestížnej vysokej školy Andy Sachsovú (Anne Hathawayová). V nevýraznom oblečení, ktoré ju pasuje skôr na nesmelú študentku ako na modernú ženu, pôsobí medzi armádou superštíhlych módnych dračíc, križujúcich chodby manhattanskej centrály časopisu v ihličkách, ako päsť na oko.
Už počas prvej návštevy jej začína byť jasné, že úspech v tomto priemysle vyžaduje viac ako len nadšenie a odhodlanie. Miranda má síce celý módny svet obtočený okolo prsta, ale má problém nájsť a udržať si dobrú asistentku. Andy sa pre túto prácu vôbec nehodí. Má však niečo, čo ostatným adeptkám chýba: Nechce sa zmieriť s neúspechom. Aby sa stala perfektnou asistentkou, musí sa zmeniť podľa Mirandiných predstáv.
Čoskoro vie - k neveľkému nadšeniu svojho priateľa Natea (ADRIAN GRENIER) - rozprávať ako prvotriedny znalec módnych trendov, chodiť ako modelka a už si za žiadnych okolností nepletie Dolceho a Gabbanu. Čím väčšmi však vidí Mirandinými očami, tým viac si uvedomuje, že jej nový svet je úžasné, avšak veľmi neľútostné miesto - a že uspieť v ňom si niekedy vyžaduje veľké obete, vrátane súkromného šťastia.

Šéfredaktorka vlivného módního časopisu Meryl Streepová ovládá okolí totální hrůzovládou, spočívající zejména ve věčném přikazování a v pohrdavém shazování všeho a všech. Její další obětí se má stát nová asistentka Anne Hathawayová. Dokáže se jí vzepřít? Americký film (2006). Dále ..
Dĺžka videa: 02 min. 51 sek.