Dokonalý trik
88%

 
Pôvodný názov: The Prestige
Dĺžka: 130 minút
Žáner: thriller, dráma, scifi, fantastika
Krajina: USA, Veľká Británia

Rok: 2006
Réžia: Christopher Nolan
Napísal: ,
Hrajú: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Piper Perabo, Rebecca Hall
V tomto stupňujúcom sa príbehu dvaja viktoriánski kúzelníci súperia medzi sebou s cieľom odhaliť obchodné tajomstvo toho druhého. Porovnávajú si túžbu s odvahou, kúzelníctvo s vedou a ambíciu s priateľstvom, výsledky - sú nebezpečné, smrteľné.
Ich rivalita sa prenesie do životov dvoch uznávaných hereckých filmových hviezd v súčasnosti: Hugha Jackmana a Christiana Balea. Vo filme okrem nich uvidíme aj ďalšie hviezdy - Michaela Cainea, Scarlett Johanssonovú, nováčika Rebeccu Hallovú, vychádzajúcu hviezdu Piper Perabo, Andyho Serkisa a spevácku legendu Davida Bowieho.
Všetko sa začína v minulom storočí, rýchle sa meniacom Londýne. V čase keď dvaja mladí kúzelníci sú idolmi a celebritami na najvyššom mieste v spoločnosti, musia si nájsť svoju vlastnú cestu ku sláve. Senzáciechtivý, náročný Robert Angier (Hugh Jackman) je konzumným zabávačom, kým drsný puritán Alfred Borden (Christian Bale) je kreatívnym géniom, ktorý sa nevyťahuje predvádzaním svojich čarovných nápadov. Začnú ako obdivovaní priatelia a partneri. Ale, keď sa im nepodarí najväčšie predstavenie, stanú sa nepriateľmi na život - každý sa snaží prekonať toho druhého. Trik za trikom, predstavenie za predstavením, vytvoria si krutú súťaživosť, pokým zistia, že prekročili hranice, využitím fantastickej novej elektrickej sily a vedeckej nádhery Nikolu Teslu - zatiaľ, čo nielen ich životy ale aj životy všetkých naokolo sú neisté.

Triler USA-VB (2006)