Doktor z hôr - Nové osudy - Chod věcí

 

Séria 4 Epizóda 11: Chod věcí

Rok: 2008
Réžia: Axel De Roche
Od istého času pozoruje Sebastian Buchegger, že na jeho dcére Betty sa už začali prejavovať symptómy istej nebezpečnej dedičnej choroby. Jeho obavy prerastú do zúfalstva, keď sa dozvie, že Betty je tehotná. Jeho prešťastná dcéra nemôže rozumieť vydesenej reakcii vlastného otca, lebo ten pozná dôsledky tejto dedičnej choroby, ale doteraz o nej s nikým nehovoril, dokonca ani s doktorom Burgnerom.

Lekárova sestrička Christl náhodou objaví v jeho kartotéke pacientov starú lekársku kartu sesternice Sebastiana Bucheggersa, ktorá na dedičnú chorobu zomrela. Informuje doktora Burgnera o nebezpečenstve pre tehotnú Betty a jej dieťatko. Aké kroky sa rozhodne podniknúť doktor Burgner?

Doktorov syn Maxl sa zaoberá celkom inými vecami. Je šťastný, že sa mu splnil sen a osobne sa môže zoznámiť s naozajstným americkým kovbojom. Charlie Behringer z Texasu mal v Sonnensteine malú autonehodu a musí počkať niekoľko dní, kým mu auto opravia. Sympatický Američan nemeckého pôvodu má výzor pravého kovboja a Maxl je nadšený, že si s ním môže zajazdiť na koni.

Jazda však dopadne takmer katastrofálne a nebyť jazdeckého umenia Maxlovho otca Thomasa Burgnera, mohol by mať tento výlet tragické následky. Charlie sa totiž skoro vôbec neudržal v konskom sedle. Maxl si však odnesie cenné životné ponaučenie, že výzor o podstate človeka nevypovedá všetko. Texasan s mužným kovbojským výzorom sa napokon prizná, že sa živí "len" ako počítačový expert.