100%  
 

Hawaii 5.0 - Prísne tajné

 

Séria 4 Epizóda 9: Prísne tajné

Žáner: Akčné a Dobrodružné
Rok: 2011
Réžia: Larry Teng
Napísal: , , , ,
Hrajú: Alex O'Loughlin, Scott Caan, Daniel Dae Kim, Grace Park, Masi Oka
Vražda tajného agenta vyvolá podozrenie, že na prezidenta Spojených štátov, ktorý plánuje navštíviť Havaj na Deň vďakyvzdania, sa chystá atentát. Sviatočný deň na ostrove Oahu bude naozaj plný prekvapení a jedno z nich zažije aj detektív Steve McGarrett, keď ho nečakane návštívi milá teta Deb so šokujúcimi správami.
Keď rybár vyloví z oceánu sud s mŕtvolou tajného agenta, špeciálny policajný tím Five-0 sa veľmi znepokojí, pretože ostrov Oahu na Havaji sa chystá navštíviť prezident Spojených štátov, aby tu oslávil Deň vďakyvzdania a zavraždený Kyle Russo bol členom tajnej služby, čo preverovala bezpečnosť susedstva domu, ktorý pre prezidenta prenajali. Neďaleko domu pre prezidenta býva aj istý Keith Nolan, ktorý sa stane hlavným podozrivým. Ako sa zistí, muž nielen skrýva nebezpečné tajomstvo, ale sa pripravuje na prísne tajnú misiu. Vysvitne, že prezident mal naplánované tajné stretnutie so severokórejskými delegátmi osláv. Chystá sa na amerického prezidenta atentát?
Keď detektívi odhalia agentovho vraha Danteho Barkova a jeho komplicov, vysvitne, že prezident vôbec nie je ich cieľom. Obeťou má byť Andrea Hickosová, ktorá sa na Havaji skrýva, pretože sa stala náhodnou svedkyňou vraždy v Dallase a bojí sa o svoj život. Policajný tím Five-0 musí dostať Barkova skôr, než on nájde a zabije svedkyňu.
Sviatočný deň na ostrove Oahu naozaj bude plný prekvapení a jedno z nich zažije aj detektív Steve McGarrett, keď ho nečakane návštívi milá teta Deb. Prichádza mu vyjaviť šokujúce tajomstvo - má neoperovateľný nádor na mozgu a odmieta akúkoľvek liečbu.