Dĺžka:
145 minút
Žáner:
komédia, romantika
Krajina:
USA
Rok:
2004
Réžia:
Jay Roach
Napísal:
Greg Glienna , Mary Ruth Clarke , Marc Hyman , Jim Herzfeld , John Hamburg
Hrajú:
Robert De Niro, Ben Stiller, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner
Obsah:
Pred štyrmi rokmi sa "zdravotný brat" Greg (Gaylord) Yebal zaľúbil do krásnej Pam Byrnesovej. Pam sa vtedy rozhodla predstaviť ho svojmu otcovi, konzervatívnemu a akurátnemu Jackovi, bývalému agentovi CIA, ktorý si pre svoju dcéru predstavoval onakvejšieho nápadníka.
Počas víkendovej návštevy sa totiž Gregovi, ktorý je doslova magnetom na všetky možné trapasy, podarilo stratiť batožinu, podpáliť dvor, zničiť bazén a postriekať farbou Jackovho domáceho miláčika Jinx. Mimochodom, úbohý Greg je alergický na mačky! Jack ho vtedy podrobil ajtestu na detektore lži.

Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obaja mladí ľudia chystajú svadbu. Lenže budúci svokor, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu Greg Yebal priženil. Z druhej strany chce vyhovieť svojej dcére, a preto prejaví záujem o zoznámenie sa s rodičmi budúceho zaťa. Cez víkend teda všetci nastúpia do luxusného Jackovho autokaru a odídu na ostrov k rodičom Grega, nekonvenčným bývalým hipíkom Berniemu a Rozalin. Obe rodiny strávia spolu 48 hodín, aby sa lepšie spoznali.


Víkend sa začína celkom dobre, ale všetko ide hladko len do chvíle, kým Jack zistí, že Berniec je síce právnik, ale už dlho sa svojej profesii nevenuje. Zostal totiž kedysi otcom v domácnosti, aby sa venoval výchove milovaného syna a poskytol mu čo najviac rodičovskej lásky. Roz má skutočne lekársky diplom, ako tvrdí Greg, ale namiesto poriadnej praxe je sexuálnou terapeutkou seniorov a radí im v oblasti tantrického sexu.
Potom dôjde k "záchodovej epizóde, ktorej protagonistami sú Yebalových pes Moses a Barnesových mačka Jinx. Pri obede sa odhalí chúlostivé tajomstvo kubánskej kuchárky, dôjde tiež k divokému futbalovému zápasu... Skrátka, poznanie rodiny Yebalovcov vôbec neprebieha konvenčne...

Komédia USA (2004).
Dĺžka videa: 02 min. 22 sek.