Kačenka a strašidla
62% 63%  
 

Kačenka a strašidla
63%

 
Pôvodný názov: Kačenka a strašidla
Dĺžka: 90 minút
Žáner: komédia, fantasy
Krajina: Československo

Rok: 1992
Réžia: Jindřich Polák
Napísal: ,
Hrajú: Jiřina Bohdalová, Helena Vitovská, Jiří Schmitzer, Jana Krausová, Svatopluk Beneš
Všetko sa to začalo na Vianoce, keď sa osemročná Kačenka Mahlerová ocitla v nemocnici s akútnym zápalom slepého čreva. Tu sa zoznámila s dedom Svobodom, ktorý jej nielen rozprával príbehy o strašidlách, ale pred svojím odchodom do Spojených štátov jej odkázal schátralý Dom hrôzy vo Viedni. Ani on však netušil, že v atrakcii plnej strašidelných figurín žijú tri naozajstné strašidlá. Hypnotizér Caligari, jeho médium krásna Elvíra a čarodejnica Berta. Po sto rokoch ich natiahnutím zázračných hodín prebudí práve Kačenka, a to hlavne vďaka tomu, že na strašidlá, na rozdiel od deda Svobodu, verí.

Jej radosť z nečakaného dedičstva i nových kamarátov naruší dvojica špekulantov, ktorí chcú na mieste Domu hrôzy postaviť herňu. Našťastie sú tu strašidlá, ktoré atrakciu nielen ubránia, ale naviac donútia mužov zaplatiť nákladný nápad presťahovať Dom hrôzy do Čiech.

Strašidelný zámek je sice jen zábavná atrakce ve vídeňském Prátru, ale strašidla jsou v něm docela opravdická. Své o tom ví jejich nová šéfová - Kačenka a její rodiče. Česko-německá komedie (1992). ..