Rok:
2011
Réžia:
Chad Lowe
Napísal:
Kathy Reichs , Jonathan M. Goldstein , John Francis Daley , Hart Hanson
Hrajú:
Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Obsah:
V močiaroch na Floride zabijú nebezpečného krokodíla a v jeho útrobách sa nájdu pozostatky asi devätnásťročnej ženy. Doktorka Temperance Brennanová pri pitve však dokáže, že mladú ženu niekto úkladne zavraždil...
Agent Seeley Booth a doktorka Temperance Brennanová kráčajú po ulici, keď agentovi niekto zavolá z Floridy. Tesne okolo nich prechádza zmrzlinárske auto, z ktorého sa hlasito ozýva hudba. Booth šoféra poprosí, aby ju stlmil, ten to však odmietne.
Rozčúlený Booth vystrelí na hlavu klauna, v ktorej je nainštalovaný amplión. Odoberú mu zbraň a musí sa podrobiť odbornému psychiatrickému vyšetreniu. Doktorka tentoraz zostáva na vyšetrovanie sama...
V močiaroch Everglades na Floride zabijú nebezpečného krokodíla, ktorého miestni volali Eugen, a v jeho útrobách sa nájdu pozostatky asi devätnásťročnej ženy. Doktorka a miestny agent Tim Sullivan, Boothov známy, čoskoro zistia, že ide o tri týždne hľadanú študentku Judy Dowdovú, ktorej otec EddBill Dowd nahlásil zmiznutie, keď sa mu dcéra prestala hlásiť z prázdninového pobytu, kam odišla s kamarátkou Abigail Simpsovou.
Abigail ukáže vyšetrovateľom fotografie, ktoré ich privedú na stopu Monteho Golda. Ten prevádzkuje špeciálnu internetovú stránku, kde sú fotografie polonahých študentiek pri najrôznejších "radovánkach". Zdá sa, že aj mŕtva Jude k nim patrila.
Pitva však preukáže, že dievča pred smrťou znásilnili a nezomrela po napadnutí krokodílom - niekto ju zozadu prebodol. K vražde došlo inde a až potom ju vrah predhodil krokodílom. Pri rozhovore s Goldom si vyšetrovatelia všimnú čudáckeho kazateľa Isaaca Horna (French Stewart), údajne príslušníka sekty Zlatá spása. Rozdáva dievčatám v Goldovom podniku brožúrky, nabádajúce k cnostnému životu a hriešneho Golda neustále prenasleduje na svojom aute.
Analýza obsahu žalúdku mŕtvej Judy ukáže prítomnosť drobných zlatých šupiniek, ktoré sa pridávajú do istého nápoja, čo dievča pred smrťou musela piť. Presne taký nápoj sa nájde aj v Monteho pojazdnom autobusu. Stáva sa teda hlavným podozrivým.
Otec mŕtvej Judy prichádza za Angelou Montenegrovou a chce vedieť, či jeho dcéru skutočne zavraždil Monte.