Rok:
2011
Réžia:
Chad Lowe
Napísal:
Kathy Reichs , Jonathan M. Goldstein , John Francis Daley , Hart Hanson
Hrajú:
Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Obsah:
V halloweenskom bludisku zábavného parku nájdu mumifikované pozostatky dospievajúceho dievčaťa. Na miesto činu prichádzajú agent Booth s Dr. Brennanovou. Šokuje ich zistenie, že obeť je mŕtva vyše roka. Situácia sa ešte väčšmi zamotá, keď v dome hrôzy v parku nájdu ďalšie mumifikované telo dievčaťa, ktorá je mŕtva približne dva roky. Booth a Brennanová se dozvedia o treťom zmiznutom dievčati a odhalia stopu k človeku, ktorý zabil predchádzajúce dve dievčatá. Preteky s časom sa začínajú - vraha musia nájsť skôr, ako na tento Halloween opäť udrie...
V bludisku zábavného parku Shoreline objaví šokovaný chlapec Matty skutočnú múmiu. Na miesto prichádzajú agent FBI Seeley Booth a Dr. Temperance Brennanová. Brennanová potvrdí, že ide o ľudské pozostatky.
V laboratóriu skúmajú mŕtvolu Dr. Camille Saroyanová , Zack Addy a Jack Hodgins. Zistia, že ide o ženské telo, pravdepodobne dospievajúceho dievčaťa. Booth s Brennanovou zatiaľ zájdu do charitatívneho obchodu, kde sa chcú porozprávať s pastorom Billom Jonasom, ktorý ho vedie. Muž im však nie je nápomocný, šaty obete mu nič nehovoria a žiadne dieťa, čo navštevuje jeho kostol, nezmizlo.
Do Jeffersonovho inštitútu prídu manželia Don a Margie Shawovci. Sú presvedčení, že mŕtve dievča, o ktorom hovorili v právach, musí byť ich nezvestná dcéra Megan. Tá však zmizla len pred týždňom. Podľa náčrtku tváre, ktorý pripraví Angela Montenegrová však konečne uveria, že mŕtva nie je Megan. V tom okamihu sa tím dozvie, že v parku našli ďalšie mumifikované telo.
Prvú obeť identifikujú ako pätnásťročnú Stellu Higginsovú, ktorá zmizla v parku presne pred rokom, tesne pred Halloweenom. Obhliadka druhého tela potvrdí predpoklad, že ide o čin rovnakého vraha - aj na tele druhého dievčaťa našli cédrový olej a lak. Zack podľa zlomenín zistí, že dievča však pochovali zaživa. Podľa tetovania určia, že ide o Judith Suzanne Evansovú, ktorá zmizla presne pred dvoma rokmi v tom istom lunaparku.
Booth vypočúva Dana Hausera, manažéra bludiska. V skupine zamestnancov objaví Gregga Liscombea, ktorý bol aj na prvom mieste činu. Vyšetrovaniu sa bráni najmä ďalšia pracovníčka, Lola , ktorá sa tak stane podozrivou číslo jedna.
V laboratóriu na tele Judith nájdu zlomeniny, ktoré naznačujú, že pred smrťou ju kruto zviazali, Hodgins zistí, že Stellu pohrýzli stovky tarantúl, kým na Judith sú čiastočky zo spaľovacieho motora. Camille vykoná toxikologickú skúšku, ktorá odhalí vysoký stupeň efedrínu a theofylínu, čo naznačuje u oboch mŕtvych vysoký tep. Poznatky si dajú dohromady - je jasné, že vrah chcel dievčatá vydesiť doslova na smrť.
Judithina sestra Sandy vysvetľuje večer, keď Judith zmizla. Pôvodne nechcela ísť do strašidelného domu, lebo mala klaustrofóbiu. Preto zostala vonku pred ním. Keď Sandy s priateľmi vyšli von, už tam nebola. Navyše si Sandy pamätá aj na Gregga, ktorý jej povedal, že Judith odišla s nejakým chlapom.
Booth spolu s Brennanovou vypočúvajú Gregga, o ktorom zistia, že je registrovaný sexuálny delikvent. Napokon sa Gregg prizná, že dievčatá odviedla Lola, ktorá je jeho priateľkou a chcela, aby sa s nimi "trošku pohral" a ona ich mohla pri prichytení vyfackať. Nič viac však s nimi nerobili a rozhodne ich nezabili. Otázka znie, kde je zmiznutá Megan? Od jej rodičov zistia, že sa bojí hadov. Treba zistiť, kto v meste kupoval v poslednom čase hady.
Dr. Lance Sweets zostaví profil sériového vraha, podľa ktorého ide o muža, ktorý pracuje sám, čo sa na Gregga a Lolu nehodí. Navyše by mal pracovať pri zachraňovaní ľudí a musí mať prístup k liekom aj do zábavného parku bez toho, aby bol niekomu nápadný. Pomôže im to pri pátraní po Megan, ktorá musí byť ešte v tejto chvíli nažive?