Rok:
2011
Réžia:
Chad Lowe
Napísal:
Kathy Reichs , Jonathan M. Goldstein , John Francis Daley , Hart Hanson
Hrajú:
Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Obsah:
Keď v Chesapekskej zátoke nájdu ľudské pozostatky, na miesto prídu agent Booth a Dr. Brennanová. Tím toho nemá moc na skúmanie, pretože sa našla len horná časť trupu - jedinou stopou k identifikácii obete sú prsné implantáty.
Vyšetrovanie zavedie Bootha a Brennanovú do malej cirkevnej komunity v Marylande, kde obeť - 40-ročná Patricia Ludmullerová - pôsobila ako pastorka. Do mestečka sa prisťahovala pred piatimi rokmi, ale vyšetrovatelia nie sú schopní o nej zistiť čokoľvek z predchádzajúceho obdobia. Vyzerá to, akoby žena "spadla z neba".
Keď konečne objavia spodnú polovicu tela, uvedomia si, že pôvodné domnienky o obeti nemuseli byť úplne správne. Patricia totiž v skutočnosti nebola žena, ale muž. Kým Dr. Sweets vnáša do prípadu náhľad na psychický stav obete a Vincent Nigel-Murray - nový Brennanovej asistenetr - prispieva zase svojimi svojráznymi názormi, tím musí rozlúštiť, kto chcel obeť vidieť mŕtvu. Kandidátov je niekoľko - počnúc členmi jej rodiny cez možný objekt jej záujmu až po farníkov v kostole.
Medzitým laboratórium bojuje s Vincentom. Brennanovej sa nepáči, že jej ho pridelili a pošle ho preč, aj keď si ho Cam vyžiadala. Vincent sa však nepohodne ani s Cam, pretože hlúpo vtipkuje a je príliš familiárny, čo sa ženám v laboratóriu vonkoncom nepozdáva.