Dĺžka:
85 minút
Žáner:
thriller, komédia, akcia, krimi
Krajina:
USA
Rok:
1998
Réžia:
Brett Ratner
Napísal:
Ross LaManna , Jim Kouf
Hrajú:
Jackie Chan, Ken Leung, Tom Wilkinson, Tzi Ma, Robert Littman
Obsah:
Vo chvíli, keď unesú malú dcérku čínského konzula, rozhoduje se jeho osobný strážca a priateľ inšpektor Lee, že ju oslobodí. Do prípadu je však zainteresovaný aj losangelský detektív James Carter, pretože FBI si myslí, že Lee je iba zelenáč, ktorý by mohol celé vyšetrovanie svojou neschopnosťou brzdiť. Carter nie je spočiatku pridelením nového partnera nadšený, ale čoskoro si uvedomí, že pokiaľ sa budú snažiť jeden druhého zhadzovať, ich pátranie sa nepohne ani o centimeter. Spoja preto svoje sily a veci sa dajú veľmi rýchlo do pohybu. Detektívi rozbiehajú pátranie pretkané spústou neuveriteľných naháňačiek, akčných scén a prvkov ázijských bojových umení. A keďže postupujú tak trochu neobvyklými metódami, napredujú oveľa rýchlejšie než FBI. Zistia, že v Čínskej štvrti sa objavil nový zločinec t Hongkongu a že niekto skupuje zbrane a výbušniny.

Stopa ich privedie do reštaurácie Foo Chow, kde sa stretnú s bandou zabijakov. Bitka sa skončí zničením podniku a FBI má konečne zámienku, aby sa mohli zbaviť dvoch nepohodlných policajtov. Oni sa však rozhodnú pokračovať v pátraní...
Režisér Brett Ratner pred filmom Križovatka smrti debutoval filmom Reč peňazí. Predtým nakrútil 75 videoklipov, z ktorých mnohé boli pre držiteľov platinových platní. V roku 1996 bol nominovaný televíziou MTV na Najlepšie R&B video i na cenu za najlepšiu réžiu. Filmový skladateľ Lalo Schifrin bol 6x nominovaný na Oscara a 4x získal cenu Grammy. Kameraman Adam Greenberg bol nominovaný na Oscara za prácu na filme Terminátor 2.

Akčná komédia, USA (1998).
Dĺžka videa: 01 min. 30 sek.