76%  
 

Kuriér - Horúci ľad

 

Séria 1 Epizóda 9: Horúci ľad

Rok: 2012
Réžia: Stephen Williams
Hrajú: Chris Vance, François Berléand, Andrea Osvárt
Nájomný kuriér Frank Martin dostane novú zákazku - v torontskej banke má vyzdvihnúť balíček z bezpečnostnej schránky a doručiť ho bohatému priemyselníkovi Michaelovi O'Sullivanovi, ktorý je zapletený do obchodu s "krvavými" diamantmi z Južnej Afriky. Vo chvíli Frankovho odchodu však banku v Toronte prepadne ozbrojené komando nájomných zabijakov a nemilosrdne postrieľa ochranku. Veliteľ komanda Leon Koroma vezme zamestnancov a zákazníkov ako rukojemníkov a hľadá Franka, aby mu vzácnu zásielku ukradol. V zásielke, ktorou je malý USB kľúč, je totiž namiesto citlivých informácii ukrytý mimoriadne vzácny obsah - krvavé diamanty z Južnej Afriky.
Besnenie zabijakov prežije jediný člen ochranky, bezpečnostná dôstojníčka Darcy Danielsová. Atraktívna žena považuje Franka za zločinca a komplica zabijakov a obviní ho zo smrti svojho kolegu, ktorý zahynul v prestrelke. Aby mu zabránila v úteku, pripúta ho k sebe putami, čo neskôr Frankovi sťažuje boj s nemilosrdnými zabijakmi, ktorí sú im na úteku neustále v pätách.
Frank sa zbaví pút v zubárskej ordinácii a náhli sa za klientom do hokejovej arény, kde podnikateľ a majiteľ hokejového mužstva Michael O'Sullivan práve oslavuje športové víťazstvo. Na ľadovej ploche aj v hľadisku štadióna však začne byť mimoriadne horúco, pretože O'Sullivanove špinavé kšefty s firmou, obchodujúcou k krvavými diamantmi, ohrozia jeho život a niekto a ho pokúsi zabiť.