Kutyil s.r.o. - Stôl

 

Séria 1 Epizóda 4: Stôl

Žáner: Komédia
Réžia: T. Jančo
Lajos sa pripravuje na večerné vysielanie, dnes dokonca zosmolí štvorveršový slogan. Rád by sa pomstil Jurajovi, ktorého diváci "žerú", a tak si vymyslí fintu, ako dosiahnuť, že jemu budú tlieskať. Lenže, ako vždy, čo Lajos mieni, to život a jeho manželka Tünde mení...
Lajos zase prežíva obvyklú traumu - treba vymyslieť slogan k večernej relácii. Tenraz je mimoriadne úspešný - zloží štvorveršie: "Vyrob stól jak svatý Jóžef, každý neh si sadnúť móže. Rozdaj vidličky a nože, potom zoder vola z kože." Vysvetľuje Tünde techniku tvorby poézie. Tú to však nezaujíma - má depresiu, lebo Emese sa rozišla s Ananásom, lebo pracoval pre podsvetie, čo Lajos v prvej chvíli nepochopí. Keď mu to dôjde, vyhráža sa, že si to s Ananásom vybaví.
Na generálke navrhuje režisérovi, že bude vyrábať rozkladací stôl, ktorý je súčasne aj toustovačom, do ktorého plánuje pricapiť Považanovi ruky. Keďže asistentka Ibolya ochorela, Lajos navrhne Tünde. Tá sa doma baví s Emese o kvalitách mužov. Lajos po návrate domov prehovára Tünde, aby večer vystúpila.
Lajos ide k susedovi Kohoutkovi. Je jasné, že si dá odobriť svoj slogan. Okrem toho riešia problematiku rozmnožených krtkov. Lajos z toho obviňuje Čechov - veď predsa Zdeněk Miler maľoval rozprávky o krtkoch. Poprosí suseda, či by večer neprišiel k nim, keďže spolu s Tünde bude v televízii a Emese nechcú nechať samu doma. Sused Lajosa inšpiroval k výrobe tabuliek s pokynmi pre komparz, aby sa konečne smial aj jeho pointám, nielen Považanovým.
Večer je už Ibolya zdravá, a tak môže vystupovať. Čo však s Tünde? Hoci predtým Lajos tvrdil, že jeho tabuľky s pokynmi pre publikum musí ukazovať osoba škaredá a nevýrazná, teraz hľadá argumenty, prečo to má byť Tünde. Napokon ju prehovorí, keď sľúbi, že bude hľadať darček, ktorý niekde schoval a nevie ho nájsť. Dnešným hosťom šou pre domácich majstrov je moderátor Sajfa (Matej "Sajfa" Cifra).
Je jasné, že s tabuľkami sa všetko popletie a Lajosa chytá depresia.