Žáner:
Komédia
Réžia:
T. Jančo
Obsah:
Ráno vládne v Lajosovej domácnosti dokonalý zmätok - Tünde začala baliť veci na lyžovačku. Lajos si nenájde ani oblečenie, ani niečo pod zub. Po príchode do štúdia ho zaskočí Považan, ktorý sľúbil celému štábu, že im dajú do poriadku lyže. Lajos musí sľúbiť že mu pomôže...
Ráno sa u Gyönyörüovcov začína riadnymi zmätkami - Tünde balí veci na lyžovačku. Horšie však je, že Lajosovi zbalila nielen zubnú kefku, ale aj spodnú bielizeň. A z pyžama v noci nevyzliekla len Lajosa, ale aj Emese. Dokonca je prázdna aj chladnička, ktorej obsah sa nachádza v ďalšom kufri.
Lyžovačka prenasleduje Lajosa aj na skúške, kde je pódium zavalené lyžami. Dnešnou témou je totiž viazanie, brúsenie hrán a voskovanie, a tak si celý štáb priniesol svoje lyže. Považan (Branislav Bystriansky) ho prehovára, aby mu po programe s lyžami pomohol, veď im zaplatia, a odchod na lyžovačku o niečo odložil.
Po návrate domov Tünde akurát zatvára ďalší kufor. Lajos zistí, že zbalila už aj zvyšky jedla, a tak zostane o hlade. Emese vyjednáva, či by s nimi nemohol ísť jej ďalší najnovší frajer. Lajos radšej zdrhne k susedovi Kohoutkovi (Ladislav Potměšil), ktorý si práve pripravil chutné jedlo. Lajos pri pohľade na neho priam slintá.
Kohoutek sa zaujíma, či nemajú doma krízu, keď oknom lietajú kufre. Lajos sa snaží všetko vysvetliť. Susedovi sľúbi, že po programe mu prinesie jeho bežky kompletne zrenovované. Dokonca prezradí aj slogan k dnešnej téme - Ak chceš dobre namazať, spoľahni sa na nás dvoch, nabrúsená hrana od nás a lyžuješ jak Pán Boh.