Nekonečný príbeh
74% 84% 82%  
 

Nekonečný príbeh
80%

 
Pôvodný názov: Die Unendliche Geschichte / The NeverEnding Story
Dĺžka: 100 minút
Žáner: dobrodružstvo, rodinný, fantastika
Krajina: Nemecko, USA

Rok: 1984
Réžia: Wolfgang Petersen
Napísal: , ,
Hrajú: Barret Oliver, Gerald McRaney
Príbeh chlapca Bastiana, obdareného veľkou fantáziou, ktorý žije po matkinej smrti iba s otcom. Jedného dňa Bastian ukradne v starom kníhkupectve záhadnú knihu, ktorá ho mimoriadne fascinuje. Schová sa na povale školy a začne čítať. Kniha rozpráva o nebezpečenstve, ktoré hrozí krajine Fantázia a jej neobyčajným obyvateľom. Čoraz väčšia časť krajiny je pohlcovaná nebezpečnou Ničotou. Katastrofu zavinili ľudia, ktorí stratili sny. Práve z ľudských snov je krajina Fantázie zložená. Jediný, ktorý môže Fantázii pomôcť, je mladý Atrej. Do príbehu je však stále čoraz viac vťahovaný aj Bastian, ktorý sa stane súčasťou Nekonečného príbehu...
Príbeh apeluje na potrebu porozumenia, ľudských citov a imaginácie, bez čoho nie je možná existencia ríše Fantázie, ktorá je súčasťou každého z nás.

Bez porozumenia, ľudských citov a imaginácie nemôže existovať ani ríša Fantázie, ktorá je súčasťou každého z nás. Keby zanikla, priestor bez snov v našom živote okamžite zaplní prázdna a temná Ničota. Nemecko-americký fantazijný dobrodružný film (1984).