Dĺžka:
155 minút
Žáner:
thriller, akcia, rozprávka, scifi
Krajina:
USA
Rok:
2008
Réžia:
Louis Leterrier
Napísal:
Zak Penn
Hrajú:
Liv Tyler, Edward Norton, Tim Roth, William Hurt, Tim Blake Nelson
Obsah:
Vedec Bruce Banner doplatil na nezodpovedný experiment svojho otca s gama žiarením. V emotívne vypätých momentoch mení na neovládateľné zelené monštrum.
Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. Bruce sa teda usiluje svoje záchvaty hnevu korigovať a stratiť sa z dohľadu americkej armády. Neustále cestuje, dobrovoľne sa izoluje predovšetkým od svojej životnej lásky Betty Rossovej a medzitým sa snaží objaviť liek, ktorý by ho zbavil jeho mutácie.
Nakoniec ho armáda nájde v Brazílii, v továrni na malinovky. Začne sa naháňačka, ale Bruceovi sa podarí uniknúť. Vráti sa do USA a chce vyhľadať vedca, s ktorým si dopisoval cez mail. Ten vraj tuší, ako by sa dalo Brucea vyliečiť. Bruce však ešte predtým chce navštíviť Betty.
Tá mu pomáha v úteku pred vojakmi, predovšetkým pred svojím otcom, krutým a bezcitným armádnym generálom Thaddeusom Rossom. On je vlastne prapríčinou premeny Brucea na monštrum a tiež vedie hony na Brucea. V jeho ťažení mu pomáha supervojak Emil Blonsky, čiže monštrum Abomnination ktorý má v sebe generálom vynájdené sérum.
Na vývoji séra pracoval s tímom vedcov, aby získal supervojaka. Aj tento vojak sa však vymkne kontrole. Nechá sa nadopovať od vedca, ktorý pomohol Bruceovi zbaviť sa gama génov, a stane sa z neho ešte väčšie monštrum, ako bol Bruce.
Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom, ktorý pustoší všetko okolo seba.

Dobrodružný film USA (2008).
Dĺžka videa: 02 min. 02 sek.