Neuveriteľný Hulk
69% 74% 72%  
 

Neuveriteľný Hulk
72%

 
Pôvodný názov: The Incredible Hulk
Dĺžka: 100 minút
Žáner: thriller, akcia, rozprávka, scifi
Krajina: USA

Rok: 2008
Réžia: Louis Leterrier
Napísal:
Hrajú: Liv Tyler, Edward Norton, Tim Roth, William Hurt, Tim Blake Nelson
Vedec Bruce Banner doplatil na nezodpovedný experiment svojho otca s gama žiarením. V emotívne vypätých momentoch mení na neovládateľné zelené monštrum.
Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo - Bruce je neovládateľný. Bruce sa teda usiluje svoje záchvaty hnevu korigovať a stratiť sa z dohľadu americkej armády. Neustále cestuje, dobrovoľne sa izoluje predovšetkým od svojej životnej lásky Betty Rossovej a medzitým sa snaží objaviť liek, ktorý by ho zbavil jeho mutácie.
Nakoniec ho armáda nájde v Brazílii, v továrni na malinovky. Začne sa naháňačka, ale Bruceovi sa podarí uniknúť. Vráti sa do USA a chce vyhľadať vedca, s ktorým si dopisoval cez mail. Ten vraj tuší, ako by sa dalo Brucea vyliečiť. Bruce však ešte predtým chce navštíviť Betty.
Tá mu pomáha v úteku pred vojakmi, predovšetkým pred svojím otcom, krutým a bezcitným armádnym generálom Thaddeusom Rossom. On je vlastne prapríčinou premeny Brucea na monštrum a tiež vedie hony na Brucea. V jeho ťažení mu pomáha supervojak Emil Blonsky, čiže monštrum Abomnination ktorý má v sebe generálom vynájdené sérum.
Na vývoji séra pracoval s tímom vedcov, aby získal supervojaka. Aj tento vojak sa však vymkne kontrole. Nechá sa nadopovať od vedca, ktorý pomohol Bruceovi zbaviť sa gama génov, a stane sa z neho ešte väčšie monštrum, ako bol Bruce.
Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom, ktorý pustoší všetko okolo seba.

Dobrodružný film USA (2008).