61% 90%  
 

Perla Orientu - I/1

 

Séria 1 Epizóda 1: I/1

Láska a hrdosť... Nikdy nemôžeš vedieť, do koho sa zaľúbiš, presne tak, ako si nevyberieš miesto, na ktorom sa narodíš...
Asi pochádza z rodiny Kozcuoglu, ktorá má v Antakyi hlbokú tradíciu. Demir je mladý a známy podnikateľ z Istanbulu. Demir sa jedného dňa vydáva do Antakye, kde sa náhodne zoznámi s Asi. Demir sa spočiatku domnieva, že Asi je chudobné dievča, ktoré pracuje na poli, a okúzli ho jej krása a múdrosť. Asi mu možno pripomína jeho mamu roľníčku, ktorú stratil ako dieťa v tomto kraji. Demir sa na jednej strane snaží vypátrať rodinu, ktorá pred rokmi zapríčinila smrť jeho mamy, a na druhej strane každým dňom narastá príťažlivosť medzi nim a Asi. Demir nakoniec nachádza rodinu, ktorú hľadal, avšak čaká na neho aj jedno prekvapenie. Dievča pracujúce na poli, ktoré ho tak okúzlilo, spája s rodinou, ktorú sa snažil vypátrať, nečakané puto.
Demir už vie, že rodina, ktorá priviedla jeho mamu ešte počas jeho detstva k tomu, aby spáchala samovraždu, je rodina Kozcuoglu. Avšak zatiaľ netuší, že aj Asi patrí do tejto rodiny. Asi, ktorá nevie nič o tom, čo sa stalo v minulosti, nerozumie rozhovorom plným napätia medzi Demirom a jej otcom. Demir sa rozhodol, že sa usadí v Antakyi. Časť svojej práce presunie do Antakye a pomstí sa rodine Kozcuoglu, ktorá je jeho nepriateľom na život a na smrť. Prvé, čo urobí, je to, že odkúpi farmu Džemala, ktorý býva hneď vedľa rodiny Kozcuoglu. Ihsan Kozcuoglu začne hľadať možnosti pôžičky na hnojivo, ktoré by zachránilo jeho úrodu pred hmyzom, ktorý ho začal ničiť. Kým príťažlivosť medzi Demirom a Asi každým dňom naberá na intenzite, Demir sa jedného dňa dozvedá nečakanú skutočnosť. Asi, o ktorej si myslel, že je roľníčka, je v skutočnosti členkou rodiny Kozcuoglu, ktorú tak veľmi nenávidí.