Sin City - město hříchu
80%

 
Pôvodný názov: Sin City / Frank Miller's Sin City
Dĺžka: 130 minút
Žáner: thriller, dráma, akcia, krimi
Krajina: USA

Rok: 2005
Réžia: Frank Miller , Robert Rodriguez , Quentin Tarantino
Napísal: ,
Hrajú: Jessica Alba, Alexis Bledel, Devon Aoki, Maria Bello, Powers Boothe
Vitajte v Sin City. Toto mesto je plné násilia, korupcie a zlomených sŕdc. Pre niekoho je temným, cynickým miestom a pre niekoho domovom. Svet, ktorý je strohý a tvrdý. Iba vzácne záblesky žiarivých farieb ho rozjasňujú. Zároveň je to mesto kontrastov - korupcie, túžby po moci a nepoddajnosti na jednej strane a morálke, viere a sne o láske na strane druhej.
Toto mesto sa zrodilo v roku 1991 vďaka predstavivosti a výtvarnému nadaniu majstra moderných komiksov, Franka Millera. Stalo sa jedným z najoceňovanejších kreslených príbehov dneška. Miller bol už dlhý čas významnou osobou vo svete kreslených príbehov, ale Sin City prelomil všetky jeho predchádzajúce úspechy. Nikdy však nepredpokladal, že Sin City bude niekedy sfilmované...

Vítejte v Sin City, ve městě plném násilí a zlomených srdcí. Pro někoho je temným, cynickým místem, pro jiného domovem. Zkorumpovaní policisté. Sexy prostitutky. Zoufalí padouši. Někteří touží po pomstě, jiní po spasení a další po obojím. Kriminální thriller USA (2005).