Super poliši
71% 60% 90%  
 

Super poliši
74%

 
Pôvodný názov: Super Troopers / Broken Lizard's Super Troopers
Dĺžka: 105 minút
Žáner: komédia, krimi
Krajina: USA

Rok: 2001
Réžia: Jay Chandrasekhar
Napísal: , , , ,
Hrajú: Joey Kern, Geoffrey Arend, Erik Stolhanske, Jay Chandrasekhar
Veliteľ diaľničnej polície, kapitán O'Hagan, oznámi svojim podriadeným, že hrozí zrušení ich oddelenia. Nemajú vraj výsledky, ale hlavným problémom je, že miestni policajti sú často na mieste skôr ako oni a spory o prípady medzi nimi zvyčajne prerastajú do hádok a bitiek.
O krátky čas nájdu pri diaľnici karavan s mŕtvou ženou a zúrivým prasaťom vnútri. Oba tímy sa znovu dohadujú o jurisdikcii, ale napokon sa diaľniční rozhodnú prenechať prípad mestským policajtom. Ich šéf im za to okamžite vynadá, pretože práve to im v boji o udržanie oddelenia príliš nepomôže.
Pri diaľničnej kontrole kamiónu dvoch šofér dvoch policajtov zamkne v nákladovom priestore. Keď ich kolegovia po dvoch hodinách konečne vyslobodia, nájdu v škatuliach stopäťdesiat kíl marihuany. Policajt Rabbit si večer zabavené auto požičia a ide sa v ňom previezť. Ako na potvoru ho chytí jeho kolega Farva, ktorý ho nemá rád, a tak ho zatkne.
Diaľničný policajt Foster stále uháňa strážničku Ursulu Hansonovú. Nakoniec sa mu to podarí a zapadnú spolu do zabaveného karavanu, ktorý stojí na policajnom parkovisku. Pri milostných hrách sa im podarí rozbiť posteľ, pod ktorou nájdu ďalšie balíky s marihuanou.
Ich veliteľ O'Hagan vráti späť do služby suspendovaného Farvu, nikto z ostatných však s ním nechce robiť, pretože je tak trochu šialený. Na obede sa Farva rozčúli a napadne predavača, takže ho mestskí strážnici zatknú. To ešte väčšmi ohrozí existenciu jednotky diaľničnej polície. Veliteľ preto Farvu znovu stiahne zo služby.
Foster s Ursulou sa stále tajne schádzajú. Ona vymyslí, že by mohli na víkendovú party, kde bude aj guvernérka, priniesť všetky nájdené drogy, aby sa predviedli pred ňou a pred novinármi, a tak by ich guvernérka nemusela zrušiť. Ukradnú preto z parkoviska mestskej polície zabavený karavan a privezú ho na slávnosť. Objavia sa tam práve v okamihu, keď guvernérka gratuluje šéfovi mestskej polície Gradymu k úspešnej protidrogovej akcii.
Vyjde najavo, že všetky drogy z karavanu už predtým policajti vybrali a tašky, v ktorých pôvodne boli, nechali prázdne s posmešným odkazom pre diaľničnú políciu. Foster si myslí, že ho Ursula zradila a povedala o ich náleze Gradymu, ale ona to popiera.
Napokon sa ukáže, že ich zradil Farva, ktorému Grady ponúkol prácu výmenou za informácie. Ursula im preto prisľúbi pomoc pri pomste miestnym policajtom.