Dĺžka:
140 minút
Žáner:
thriller, akcia, dobrodružstvo, fantastika, fantasy
Krajina:
USA
Rok:
2004
Réžia:
Stephen Sommers
Napísal:
Stephen Sommers
Hrajú:
Kate Beckinsale, Hugh Jackman, Richard Roxburgh, David Wenham, Shuler Hensley
Obsah:
Osamelého lovca monštier Van Helsinga, pracujúci pre tajných Rytierov Svätého rádu, hľadajú ako vraha. V zvonici chrámu Notre Dame sa stretne s desivým obrom pánom Hydeom. Po divokom súboji sa obor zrpti z veže a na zem dopadne ako doktor Jekyll.
Vatikánsky kardinál Jinette sa na Helsinga, ktorý kedysi stratil pamäť, hnevá, že nepriviedol Hydea živého. Kardinál ho vyšle ho Transylvánie, sužovanej Draculom. Má pomôcť vymierajúcemu rodu cigánskych kráľov Valeriovcov, ktorý ako jediný krvilačnému šľachticovi vzdoruje. Žije už len princ Velkan a jeho sestra, princezná Anna. Helsinga vybavia dôležitými pomôckami na boj proti upírom.
Transylvánia. Velkan s Annou pripravia pascu na Draculovho vlkolaka. Ten sa však v boji zrúti s Velkanom do hlbokej vody. Van Helsing s mníchom Carlom dorazí do dediny. Na dedinu zaútočia v lete tri Draculove nevesty Aleera, Verona a Mariška. Chcú dostať Annu. Po urputnom boji Van Helsing zlikviduje Marišku.
Anna si neželá, aby jej Van Helsing pomáhal v boji proti Draculovi. On ju však omámi, aby nemohla odísť. Keď sa preberie, stretne sa v rodinnom sídle s bratom, ktorý sa však za svitu mesiaca mení na vlkolaka a napadnu ju. Opäť ju zachráni Van Helsing. Anna mu však nedovolá vlkolaka zabiť, chce, aby Dracula zbavil brata prekliatia. Van Helsing jej prisľúbi pomoc. Spoločne sa vyberú na Frankensteinov hrad, v ktorom Dracula s pomocou Igora obnovil laboratórium. Gróf sa baví s Velkanom v ľudskej podobe - potrebuje ho na experimenty.
Van Helsing a Anna sa stretnú s Draculovými sluhami trpaslíkmi a potom objavia stovky "puzdier", v ktorých sú "deti", čo počal Dracula s nevestami za niekoľko stoviek rokov. Pretože sa rodia mŕtve, musí ich Dracula oživiť s pomocou pokusu so spútaným Velkanom, do ktorého púšťa Igor elektrické výboje. Tvory ožijú. Dracula ich vyšle s matkami za potravou. Van Helsing na nich začne strieľať. Gróf ho napadne a osloví ho ako Gabriela. Pozná minulosť svojho nepriateľa. Van Helsinga vyškolili mnísi od Tibetu po Istanbul a je chránencom Ríma.
Anna sa stretne s trpaslíkmi a usiluje sa oslobodiť Velkana, ktorý sa však zase zmení na vlkolaka. Upírie deti s matkami napadnú dedinu, ale transformácia nebola ukončená a ony uhynú. Van Helsing bojuje s Draculom a potom ujde s Annou z hradu. Napadne ich vlkolak, ale uniknú mu. Dvojica sa prepadne do jaskyne pod bývalým veterným mlynom. Cael sa ráno budí vo veži Anninho hradu a objaví obraz, naznačujúci tajomstvo Draculovho zničenia. Van Helsing a Anna sa v podzemí stretnú s dobromyseľným monštrom. Ten im prezradí, že len jeho prostredníctvom môže Dracula oživiť svojich ďalších potomkov. Van Helsing nedovolí Anne obra zabiť. Chce ho dopraviť do Ríma.
Nevesty napadnú kočiar s Van Helsingom, Verona však po boji zahynie. Na kočiar zaútočí vlkolak, aj toho zabije. Tvor zomrie ako Velkan. Nešťastná Anna si všimne, že priateľ je pohryznutý, a teda nakazený. Potom ju však unesie Aleera. Upírica navrhne Van Helsingovi, že vymení Annu za monštrum...

Van Helsing, legendární lovec přízraků, je povolán do mytické Transylvánie, země, kde zlo je všudypřítomné, kde nebezpečí vychází se západem slunce a příšery nabývají podoby nejhrůznějších nočních můr. Jeho soupeřem není nikdo menší než samotný Dracula. Americká akční fantasy (2004). ..
Dĺžka videa: 02 min. 22 sek.