Dĺžka:
105 minút
Žáner:
komédia, dráma, scifi, romantika
Krajina:
USA
Rok:
2004
Réžia:
Michel Gondry
Napísal:
Pierre Bismuth , Michel Gondry , Charlie Kaufman
Hrajú:
Jim Carrey, Kate Winslet, Elijah Wood, Thomas Jay Ryan
Obsah:
Joel je šokovaný, keď jedného dňa náhodou zistí, že jeho priateľka Clementine si nechala vymazať z mysle svoje spomienky na ich spoločný vzťah. V depresii kontaktuje vynálezcu tohto procesu, Dr. Howarda Mierzwiaka, a požiada ho o to isté - aby mu on z jeho spomienok vymazal Clementine. Lenže ako Joelove spomienky postupne miznú, začne znovu objavovať svojou láskou ku Clementine. Joel využije každú časť svojho mozgu, aby proces vymazávania myšlienok zastavil...
Pred niekoľkými rokmi večeral režisér Michel Gondry v Londýne s priateľom, umelcom Pierrom Bismuthom. V tú noc Bismuth navrhol provokatívnu myšlienku - čo ak vám príde poštou oznámenie, že ste bol vymazaný z mysle nejakej osoby, a že s ňou nemáte kontaktovať?
Na základe tejto debaty bol neskôr nakrútený film o tom, ako používame spomienky a ako nás ovplyvňujú.

Joel je šokován zjištěním, že si jeho přítelkyně Clementine nechala vymazat z paměti jejich bouřlivý vztah, a rozhodne se udělat to samé. Když se však jeho vzpomínky na Clementine začnou vytrácet, Joel si uvědomí, že ji stále miluje. Romantické sci-fi komediální drama USA (2004).
Dĺžka videa: 01 min. 32 sek.