Dĺžka:
130 minút
Žáner:
komédia, dráma, romantika, fantasy
Krajina:
USA
Rok:
1988
Réžia:
Penny Marshall
Napísal:
Gary Ross , Anne Spielberg
Hrajú:
Tom Hanks, Elizabeth Perkins, Robert Loggia, John Heard, Jared Rushton
Obsah:
Trinásťročný Josh Baskin má problém - zo všetkého si najväčšmi želá, aby bol veľký. S kamarátom Billym Kopecheom sa rozprávajú o dievčatách, jeho vyvolená si však vždy všíma iba starších spolužiakov.
Ani na púti Josha nepustia na atrakciu, lebo ešte nedosiahol potrebnú výšku. Sklamaný chlapec blúdi medzi kolotočmi, až narazí na čudnú skrinku, v ktorej je hlava kúzelníka Zoltara. Keď sa vhodí do otvoru minca, rozsvieti sa nápis s výzvou, aby si zákazník niečo zaželal. Josh, samozrejme, chce, aby bol veľký.

Na druhý deň sa vo svojej posteli prebudí ako dospelý muž. Želanie sa vyplnilo, ale možno nie tak, ako si predstavoval. Vyzerá síce na tridsaťpäť, ale vnútri zostal malým chlapcom. A to, ako sa čoskoro ukáže, nie je žiadny med.
Vyľakaná matka ho nespozná a zavolá na neho políciu. Josh si nemá čo obliecť, nemá peniaze. Našťastie, má kamaráta Billa, ktorý mu pomôže z najhoršieho. Josh sa rozhodne, že bude pracovať a kde inde by sa cítil lepšie, ako medzi hračkami.
Podarí sa mu získať miesto v hračkárskej firme pána MacMillana, zaľúbi sa do neho kolegyňa Susan, ale napriek všetkému by Josh chcel byť zase malým chlapcom. Rozhodne sa nájsť čarovnú skrinku a vysloviť svoje nové želanie.
Pátranie po nej je však, ako sa zdá, márne..

Ktoré dieťa by nechcelo byť aspoň na chvíľu dospelým? Také želanie sa splní pubertálnemu Davidovi Moscowovi, ktorý sa jedného dňa prebudí ako dospelý. To, čo sa mu zdalo úžasné, však prináša nečakané komplikácie. Vnútri totiž zostal malým chlapcom. Ba čo viac, nepozná ho vlastná mama, nemá si čo obliecť a nemá peniaze. Len vďaka kamarátovi prekonáva prvé prekážky a dokonca si nájde zamestnanie v hračkárskej firme. Nadovšetko však túži vrátiť sa do svojej kože malého chlapca. Podarí sa mu to? Americká komédia (1988).
Dĺžka videa: 01 min. 15 sek.