Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Simon Langton
Napísal:
Michael Aitkens , None
Hrajú:
Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Obsah:
V Midsomeri sa schádza porota literárnej súťaže, aby vyhlásila víťaza ceny Maplinovej nadácie úspešných autorov. Namiesto toho však jeden potoca za druhým prichádza o život...
V Midsomeri sa chystá slávnostné vyhlásenie cien Maplinovej nadácie pre úspešných autorov. Kým Tim Settingfield vzdáva na cintoríne hold zosnulému spisovateľovi Conorovi Maplinovi, v dome vdovy Grace Maplinovej sa schádzajú členovia poroty.
Sú medzi nimi nakladateľ Sam Callaghan, editor Neville Williams, spisovateľ Harry Poulson a dnes už nepíšuca autorka Camilla Croftonová, pôvodom Ruska. Sestra Tima Settingfielda Kay ide navštíviť spisovateľa Richarda Ruckhama, nájde ho však mŕtveho.
Podľa prvej obhliadky miesta úmrtia sa zdá, že by mohlo ísť o nešťastnú náhodu - mŕtvy leží pod schodmi a mohol si zlomiť väzy pri páde zo schodov. Súdny lekár však zistí, že Richard mal zlomený väz už pred pádom.
Šéfinspektor Tom Barnaby a seržant Dan Scott začínajú vyšetrovať a pomaly prenikajú do nie príliš vábneho sveta najrôznejších čachrov a intríg okolo vydávania úspešných románov, ktoré sľubujú priniesť veľké zisky.