Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Simon Langton
Napísal:
Michael Aitkens , None
Hrajú:
Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Obsah:
Šéfinšpektor Tom Barnaby a seržant Dan Scott vyšetrujú prípad vraždy mladého čašníka z obľúbeného vidieckeho hostinca. Všetko sa zamotá ešte väčšmi, keď niekto zastrelí aj majiteľa hostinca...
Starý Michael Bannerman vlastnil hostinec U jazernej panny, ktorý teraz vedie jeho syn Steven s chamtivou manželkou Lornou. Steven rokuje so staviteľom Lawrenceom Haggardom, a hoci pred otcom i ostatnými tvrdí, že chce podnik rekonštruovať, skutočnosť je iná - hostinec zamýšľa predať.
Čašník Jamie Cruickshank odchádza spolu s ostatnými po záverečnej. Nejde však domov, ale zamieri k osamelej chatke v lese, kde chce sledovať krásnu Bellu, dcéru Audrey Mondayovej, do ktorej je zaľúbený a podozrieva ju, že sa tam stretáva s niekým iným. Na druhý deň objavia mladíka zastreleného.
Šéfinšpektor Tom Barnaby so svojím asistentom, seržantom Danielom Scottom sa ujímajú vyšetrovania. Najprv však musia smutnú správu oznámiť mladíkovým rodičom, Cliveovi a Maureen Cruickshankovcom . Tých správa o synovej smrti, samozrejme, rozruší a večne podnapitý Clive sa o niečo neskôr v hostinci poháda so Stevenom.
Policajti podrobujú prehliadkam a testom všetky zaregistrované strelné zbrane. Potom však nájdu ďalšiu mŕtvolu. Tentoraz ide o Stevena.