Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Simon Langton
Napísal:
Michael Aitkens , None
Hrajú:
Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Obsah:
Šéfinšpektor Tom Barnaby a jeho asistent Danny Scott majú pred sebou neľahkú úlohu. Medzi miestnymi pestovateľmi orchideí sa nezvyčajne zvýšila úmrtnosť. Nejde však o nejakú prenosnú infekčnú chorobu, ale o premyslené vraždy...
Aký je ďalší prípad šéfinšpektora Toma Barnabyho a jeho asistenta, seržanta Daniela Scotta? Jimmy Fong a Madeline Villiersová pestujú v Midsomer Malhame orchidey. Vzácne kúsky získavajú pašovaním sadeníc z exotických krajín.
Jedna z ilegálne získaných rastlín sa im však už čoskoro stane osudnou. A nielen im... Keď do Malhamu v Midsomeri prepašujú jednu z najvzácnejších orchideí na svete, rastlina rozpúta celé spektrum problémov, nešťastia, žiarlivosti, úmrtí a vrážd!
Učiteľ na dôchodku a ctihodná žena posadnutá sexom, sa otrávia prudko jedovatým bolehlavom. Vášnivého zberateľa Henryho Plummera zase nájdu zaškrteného a jeho milovanú zbierka orchideí úplne zničenú.
Šéfinšpektor Barnaby a seržant Scott majú na krku delikátnu úlohu. Najprv musia nájsť vzácnu sadenicu orchidey a potom aj jej kupca. Človek, ktorý bol ochotný za ňu zaplatiť stotisíce libier, bol istotne schopný spáchať aj niekoľko vrážd.