Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Simon Langton
Napísal:
Michael Aitkens , None
Hrajú:
Neil Dudgeon, Jason Hughes, Barry Jackson, Fiona Dolman, Edward Fox
Obsah:
Šéfinšpektor Tom Barnaby so svojím asistentom, seržantom Benom Jonesom vyšetrujú vraždu vydierača Martina Barretta. Úloha nie je vonkoncom jednoduchá, pretože Barrett vydieral množstvo ľudí, takže podozrivých je skutočne na výber...
Šéfinšpektor Tom Barnaby so svojím asistentom, seržantom Benom Jonesom vyšetrujú vraždu úradníka Martina Barretta. Obraz zaznačený v aukčnom katalógu zavedie políciu k nájomcovi hostinca Jackovi Fothergillovi. Jeho pomocníčka Ruby Wilmottová nevie zakryť nenávisť k Berrettovi.
V Barrettovom zápisníku nájdu telefónne číslo Richarda a Maggie Florianovcov, tí však polícii tvrdia, že v čase vraždy trávili víkend na svojej lodi vo Fennacombeskej zátoke. Jack napokon prizná, že obraz, zdedený po otcovi, predal v dražbe, aby sa vyhol plateniu vysokých dedičských poplatkov. Barrett odhalil jeho podvod a vydieral ho.
Keď Barnaby zistí, že Barrett tiež chodieval do Fennacombeskej zátoky, vezme Joyce na výlet na pobrežie. Jones navštívi ďalšieho možného vydieraného, a teda podozrivého, Sira Johna Waverleyho - váženého miestneho občana a predsedu policajného výboru. Jones je presvedčený, že Waverley skrýva niečo veľmi dôležité.
Bývalý hongkonský policajný dôstojník a v súčasnosti rybár Peter Hatchard vezme Barnabyho na katamaran Florianovcov, ale žiadne stopy po pašovaní tovaru či drog, ktoré by naznačovali, že boli ďalšími Barrtettovými obeťami, nenájdu.
Keď Waverley dostane nový vydieračský list, je jasné, že Barrettove poznámky o hriechoch spoluobčanov má jeho komplic. Hatchard informuje Barnabyho, že Florianovci nečakane prišli do prístaviska. Jones odhalí, že Richarda len nedávno vyhodili zo zamestnania v ropnej spoločnosti. Vyjde najavo, že Barrett vydieral aj Ruby, o ktorej zistil ,že bola zlodejka. Sir John si vezme príliš veľkú dávku liekov a skončí v nemocnici.
Keď Richardova manželka Maggie zomrie na kesónovú chorobu pri potápaní v zátoke, je jasné, že pod morskou hladinou je ukryté niečo veľmi dôležité a cenné. Zabili Florianovci vydierača Barretta, aby tajomstvo nevyšlo na povrch?