Žáner:
Iné
Rok:
2011
Réžia:
Emile Levisetti
Napísal:
Alexi Hawley , Shalisha Francis , Andrew W. Marlowe
Hrajú:
Nathan Fillion, Stana Katic, Susan Sullivan, Ruben Santiago-Hudson, Molly C. Quinn
Obsah:
Inšpektorka Zhangová, ktorá riadi policajné oddelenie v Hongkongu, prichádza do New Yorku, aby v spolupráci s detektívmi z 12. okrsku vyriešila vraždy vodiča odťahovej služby, ktorý odvážal zabavené vozidlá. Zabil ho nejaký rozhnevaný majiteľ auta, alebo ho dostihla zločinná minulosť, kedy si odsedel zopár rokov za lúpežné prepadnutie?
Práve keď Kate uvažuje o tom, že kým jej spolužiaka z akadémie už povýšili na kapitána, ona iba prešľapuje na mieste, privolajú ju s Castleom k vražde pracovníka odťahovej služby, Henryho Grahama. Muž si kedysi odsedel niekoľko rokov vo väzení za lúpežné prepadnutie, teraz však pracoval a žil usporiadaným životom. Bežec, ktorý sa náhodou pohyboval neďaleko, videl, ako nad mŕtvolou skláňala mladá Aziatka, ktorá jej prezerala vrecká. Preto si myslel, že ona je vrahyňa...
Henryho zamestnávateľ o mŕtvom hovorí len v dobrom. Keďže všakodťahoval zabavené autá, neraz si musel vypočuť vyhrážky rôzneho druhu.
Deň pred smrťou sa z obeda vrátil veľmi rozrušený a žiadal kód k autu BMW X 5. Keď detektívi Ryan s Espositom vkročia do bytu obete, zaútočí na nich mladá Aziatka a oboch odzbrojí. Potom vyjde najavo, že je to vrchná inšpektorka Zhangová z Hongkongu, ktorá je vynikajúcou šéfkou útvaru pre boj s organizovaným zločinom.
Henryho po znala už od detstva, keď sa jej zastával pred ostatnými žiakmi, ktorí ju šikanovali. Keď ho našla, už nežil. Chce ho pomstiť, ale nakoniec súhlasí, že bude spolupracovať s Kate a jej tímom. Ukáže sa, že Henry chodil pravidelne do čínskej reštaurácie. Polícia hovorí s jej majiteľkou Mimi Tanovou a zamestnancami. Čašníčka Zhu Yin im prezradí, že sa pri poslednej návšteve Henry hádal s akýmsi mužom, asi štyridsaťročným belochom. Zhangová podľa jeho pripojenia na wi-fi zistí, že to bol Michael Glassman, agent FBI. Ten však pri výsluchu všetko poprie. Na topánke mŕtveho sa nájdu stopy formaldehydu, ktoré pochádzajú z textilnej továrne. Do čoko sa Henry zaplietol a prečo musel zomrieť?
Kamerový záznam z okolia Henryho domu ukáže, že ho pred smrťou uniesli.
Dotiahli ho do auta, ktorého majiteľom je William "Billy" Hicks, známy díler, pre ktorého Henry kedysi pracoval. Keďže tohto muža sleduje FBI, detektívom z 12. okresku zakážu, aby sa prípadom naďalej zaoberali. Hongkonská šéfinšpektorka Zhangová tento rozkaz neuposlúchne, zájde za Hicksom do telocvične a priloží mu k hlave zbraň.