X-Men 2
75% 81% 84%  
 

X-Men 2
80%

 
Pôvodný názov: X2
Dĺžka: 145 minút
Žáner: thriller, dráma, akcia, dobrodružstvo, scifi
Krajina: Kanada, USA

Rok: 2003
Réžia: Bryan Singer
Napísal: , , , ,
Hrajú: Halle Berry, Famke Janssen, Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen
X-Meni. Narodili sa s jedinečnou genetickou mutáciou, ktorá im umožňuje vládnuť nadprirodzenými schopnosťami. Pod vplyvom profesora Charlesa Xaviera slúžia ľudstvu. Chránia svet. Ten im však nedôveruje a bojí sa ich.

Po nezmyselnom pokuse o atentát na prezidenta Spojených štátov, ktorý údajne spáchal neznámy mutant, sa verejnosť dovoláva zákona, ktorý má mutantov dostať pod kontrolu. Na čele antimutantského hnutia stojí armádny veliteľ a vedec William Stryker, o ktorom sa tvrdí, že na mutantoch robil pokusy.
Mutantov nenávidí a chce ich totálne zlikvidovať. Keď zistí, že jeho vlastný syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker mal v minulosti do činenia tiež s Wolverinom a pozná tajomstvá jeho minulosti. Keď Wolverin pátra po svojom pôvode, uvedie Stryker do pohybu svoj antimutantský program.


Sú však aj mutanti, ktorí sa postavili proti ľudskej civilizácii. Jeden z nich, Magneto, práve ušiel z väzenia. Je nepriateľom X-Menov. V situácii, keď sa všetci mutanti stali štvancami, navrhne X-Menom spojenectvo proti spoločnému nepriateľovi - Strykerovi. X-meni a ich spojenci sa vydávajú na najnebezpečnejšiu misiu v živote...

Lidé a mutanti se snaží existovat vedle sebe, ovšem napětí je téměř hmatatelné. Mutanti pod vedením profesora Xaviera bojují o právo na život. Jejich nepřítelem se tentokrát stává militantní generál Stryker, jehož cílem je všechny zlikvidovat. Akční sci-fi komiks USA (2003).