Dĺžka:
30 minút
Žáner:
Pre deti
Rok:
2018
Obsah:
Z dopravnej nehody sa vykľuje podlá vražda - nemého mladíka zbili a potom viackrát prešli autom. Bol obeťou strašnej masakry v bistre miestny mafián alebo niekto iný z piatich obetí?
Dve vodičky prešli autom človeka. Mysleli si, že ho zrazili a usmrtili, ale nebola to pravda. Čo na prvý pohľad vyzeralo ako tragická dopravná nehoda, je v skutočnosti podlá a brutálna vražda. Na ceste leží zmasakrované telo mladého muža, ktorého malo zraziť auto.
Stopy na mieste činu však prevravia jasnou rečou - obeťou je nemý chlapec, ktorého najprv surovo zbili a potom prešli autom. A to niekoľkokrát za sebou. Nemý chlapec nemohol kričať, ale zanechal "tiché výkriky" v podobe množstva významných dôkazov na svojom vlastnom tele. Privedú expertov z jednotky CSI k dopadnutiu surových a nemilosrdných páchateľov?
Pátranie po totožnosti obete zavedie Warricka Browna a Saru Sidleovú do školy pre nepočujúcich. Jej riaditeľka Dr. Gilbertová však zaujme k vyšetrovateľom mimoriadne nepriateľský postoj. Obmäkčí ju až šéf jednotky CSI Gil Grissom, ktorý dobre ovláda posunkovú reč a získa si tak jej dôveru. Vyšetrovanie v škole však nikam nevedie. Medzitým na tele obete nájdu voš. A tá musela pochádzať z jeho vlasov.
Catherine Willowsová a Nick Stokes prichádzajú na obhliadku strašnej masakry v kaviarni, kde v prestrelke zahynulo päť ľudí. Obeťou sa stal aj významný miestny mafián a majiteľ kasína Frankie Flynn so svojím osobným strážcom. Bola to mafiánska vražda a vyrovnávanie si účtov podsvetia?
Všetko nasvedčuje tomu, že išlo o objednanú vraždu, pri ktorej museli zomrieť aj všetci svedkovia. Pri dôkladnej rekonštrukcii činu však vyjdú najavo celkom iné skutočnosti. Ako prvý nezomrel mafián, ale tehotná zamestnankyňa bistra. Žeby významný gangster s ochrancom museli zomrieť len ako nežiaduci svedkovia vraždy obyčajnej ženy?