Tolvajtempó
64% 78% 78%  
 

60 sekund
73%

 
Pôvodný názov: Gone in Sixty Seconds / Gone in 60 Seconds
Dĺžka: 150 minút
Žáner: thriller, akcia, krimi
Krajina: USA

Rok: 2000
Réžia: Dominic Sena
Napísal: ,
Hrajú: Nicolas Cage, Angelina Jolie, Giovanni Ribisi, T.J. Cross, William Lee Scott
Zločinec na odpočinku Randall "Memphis" Raines býval legendou medzi zlodejmi áut. Roky unikal zákonu, kradnúc autá všetkých značiek a modelov.
Žiaden alarm či zámok nedokázal odolať dlhšie než 60 sekúnd - s jedinou výnimkou: Shelby Mustang GT 500 z roku 1967. Keď mu však polícia začala dýchať na chrbát, opustil všetko a všetkých a rozhodol sa začať nový život.
Žiaľ, len dovtedy, kým ho nenavštívil starý komplic so zlou správou. Memphisov mladší brat Kip sa pokúsil pokračovať v jeho šľapajach a zaplietol sa do nebezpečnej vysokej hry mafiánskeho bossa Calitriho.
Chýba mu však talent a šťastie staršieho brata a dopustil sa tak chyby, ktorú asi zaplatí životom. Aby zachránil bratovi život, musí sa Memphis vrátiť k tomu, čo vedel najlepšie - kradnúť autá.
Cena za Kipov život je vysoká - obávaný boss Calitri si objednal 50 luxusných áut do 24 hodín. A navyše, polícia tiež nespí.

Nicolas Cage býval tím nejlepším zlodějem aut ve Státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se hodí ve chvíli, kdy se jeho mladší bratr zaplete s krutým gangsterem. Se starou partou kamarádů v čele s Angelinou Jolie je načase připoutat se a šlápnout na plyn... Americký akční film (2000). Dále ..