Dĺžka:
55 minút
Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Krajina:
USA
Rok:
2017
Réžia:
David Guggenheim
Obsah:
Zdravotná sestra , ktorú našli doma zavraždenú, sa veľmi podobá kriminalistke Sare Sidelovej. To prinúti šéfa CSI Gila Grissoma, aby sa v prípade osobne angažoval a zvážil všetky rozhodnutia, ktorí vo svojom živote urobil...
Zdravotnú sestru Debbie Marlinovú našli v jej byte zavraždenú. Niekto jej podrezal hrdlo. Podozrenie ihneď padá na jej posledného priateľa, mladého lekárskeho asistenta Dr. Michaela Clarka, ktorý od chvíle spáchania zločinu zmizol bez stopy.
Jeho čierny mercedes často stával pred Debbieiným domom. Ženu podrezali vo chvíli, keď zo svojho auta vykladala nákup. Miesto činu je pedantne vyčistené a kriminalisti nedokážu nájsť žiadnu stopu. Tento nedostatok si však bohato vynahradia pri prehliadke okolia domu.
Smetné kontajnery v blízkom okolí skrývajú totiž strašný nález - sú to rôzne časti ľudského tela! V odpadkovom koši v dome sú zase články ľudských prstov, vo vysávači časť ženinho prívesku. Šokujúce je, že nejde o žiadnu mäsiarčinu. Nie je to soté z ľudského mäsa, ale jednotlivé kusy sú oddelené odborne a s precíznou chirurgickou presnosťou.
Takto profesionálne dekomponované ľudské telo môže byť dielom iba skúseného profesionálneho lekára, chirurga a navyše ľaváka. Je to mŕtvola nezvestného doktora Clarka? O niekoľko hodín nájde polícia aj Clarkov automobil, že však perfektne uprataný, nikde nie sú žiadne stopy...
Odtlačok topánky nájdený v byte zavraždenej Debbie privedie detektívov opäť na kliniku, tentoraz k doktorovi Triptonovi. Je ľavák a neskrýva, že mal s Debbie blízky vzťah. Pre dôveryhodné alibi na chvíle spáchania zločinu ho však musia prepustiť na slobodu.
Do psychologického profilu vraha, aký načrtne šéf CSI Gil Grissom, spadá okrem dr. Triptona ešte aj Dr. Vincent Lurie. Aj ten udržiaval s Debbie blízky vzťah.
Rozhnevalo niekoho z Debbiných početných milencov, si do bytu nasťahovala mladšieho muža, Dr. Clarka? Alebo bol motív vraždy celkom iný?