Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Obsah:
Keď sa prepadnutej žene len tak-tak podarí uniknúť z rúk sériového vraha, poručík Horatio Caine a jeho tím urobia všetko pre to, aby psychopatického zabijaka chytili, skôr než spácha ďalšiu vraždu. Jedno unesené dievča mučil a uškrtil v opustenom dome a druhé pochoval v národnom parku. Ale je páchateľ osamotený? Svedkovia únosu mladej Afroameričanky, ktorú za bieleho dňa na ulici vtiahli do auta, tvrdia, že únoscovia boli dvaja - muž a žena...
Michelle Baldwinovú a Bridgette Walshovú uniesol neznámy muž a väznil ich v opustenom dome v kryte na ochranu pred hurikánom. Michelle sa ráno podarilo vyslobodiť z pút a ujsť oknom, Bridgette také šťastie nemala a vrah ju pri úteku uškrtil...
Po tom, ako sused z vedľajšieho domu stretol bežiacu Michelle a zavolal políciu, zasiahla jednotka SWAT, ale páchateľovi sa podarilo ujsť. Na mieste činu sa našli len jeho nástroje - lepiace pásky, kliešte, plachta.
Súdny lekár Dr. Tom Loman konštatuje, že Bridgette zviazali vlastným opaskom, uškrtili vlastnou podprsenkou a pred smrťou mučili - kliešťami jej vytrhli necht na ruke...
Traumatizovaná Michelle, ktorá únos prežila, mohla odber stôp po sexuálnom útoku absolvovať len v anestézii. Páchateľ bol však opatrný a použil kondóm.
Michellin manžel Dennis Baldwin bol v noci obchodne odcestovaný v Tallahassee.
Opustený dom vlastní banka Miami Union, jeho majiteľ pred mesiacom odišiel, lebo nesplácal hypotéku. Ku prístupovému kódu na zámke domu určenému na predaj sa mohol dostať akýkoľvek realitný agent, ktorému bankový úradník Hugh Parker nadiktoval kód, alebo hocikto, kto sa za agenta vydával. Hugh Parker a jeho sekretárka Kayla Hammondová sú prvými podozrivými.
Polícia nenachádza žiadnu spojitosť medzi Michelle a Bridgette. Michelle je inštruktorka jogy, Bridgette viedla fitness, bývali na opačných miestach mesta a nemali spoločných priateľov. Krídlo motýľa Miami Blue, nájdené na mieste činu, zavedie policajtov do Fort Sherman State Park. Tam nájdu prázdny hrob určený pre Michelle a Bridget a zakopanú ďalšiu obeť - Allison Caldwellovú, 26-ročnú čašníčku, ktorá je nezvestná dva týždne. Sama si musela vykopať hrob a potom ju uškrtili vlastnou podprsenkou. Polícia musí dopadnúť nebezpečného sériového vraha, skôr než unesie a zabije ďalšiu obeť.
Hlavným podozrivým sa stane Caldwellovej milenec Art Gelway, manažér baru a jeho priateľka Tricia Quinbyová, ktorá pred dvoma rokmi spáchala s komplicom lúpež v Arizone.
Vtom policajné jednotky dostanú správu, že za bieleho dňa na ulici uniesli 30-ročnú kvetinárku, Afroameričanku Wendy Gibsonovú. Svedkovia tvrdia, že v aute únoscov sedeli muž a žena. Sérioví vrahovia sú teda dvaja.