Celestínske proroctvo
49% 57% 53%  
 

Celestínske proroctvo
53%

 
Pôvodný názov: The Celestine Prophecy
Dĺžka: 125 minút
Krajina: USA

Rok: 2006
Réžia: Armand Mastroianni
Napísal:
Hrajú: Matthew Settle, Thomas Kretschmann, Sarah Wayne Callies, Annabeth Gish, Hector Elizondo
John Woodson sa ocitol na rázcestí života. Keď stratil prácu učiteľa dejepisu na strednej škole, jeho budúcnosť nie je ružová. A práve vo chvíli, keď vrcholí jeho depresia, sa mu ozve stará priateľka Charleen, ktorá je novinárka a práve sa vrátila z Peru.
Zhodou okolností sa pri svojej práci zoznámila s kňazom, otcom Josem z duchovného útulku Viciente, kde skupina zasvätencov študuje niekoľko starodávnych rukopisov. Otec Jose jej tvrdil, že rukopisy obsahovali proroctvá napísané ešte pred narodením Ježiša Krista. Proroctiev je deväť a hlavným tvrdením je, že v čase, keď celý náš svet postihne násilie a nepokoje, nastane čas na nové prebudenie.
Impulz príde zo všetkých náboženstiev a privedie ľudí k väčšej a hlbšej spiritualite. Podľa proroctva čas prebudenia nastal už teraz. Charleen presviedča Johna, aby odcestoval do Peru a sám sa presvedčil.
John má k jej rečiam cynický postoj, ktorý sa však nahlodá, keď nájde vo svojej poštovej schránke cestovný prospekt o Peru. Zo zvedavosti zavolá do dotyčnej cestovnej kancelárie, ktorá mu ponúkne letenku do Peru. John impulzívne ich ponuku prijme.
V lietadle sa zoznámi s pasažierom, ktorý sa tiež zmieni o rukopise. Do Peru cestuje, aby sa podieľal na osvedčení o pravosti spisu, ktorého pôvod datuje do 5., respektíve 6. storočia pred naším letopočtom a objavili ho v 16. storočí. Profesor je presvedčený, že rukopis ukryl do františkánskeho kostola niekto za pápeža Celestína. Osem zvitkov bolo už známych, ten deviaty sa objavil až teraz.
John sa po prílete do Limy ide prejsť do mesta. Náhodou sa stretne s otcom Josem. Ich rozhovor však náhle preruší skupina ozbrojencov. Jose vyzve Johna, aby ušiel, potom sa sám postaví proti agentovi Robertovi Jensenovi, ktorý chce od neho podrobnosti o deviatom zvitku. John beží po pomoc, ale po návrate na miesto tma spolu s profesorom nájdu len malú žobráčku.
V tej chvíli ozbrojení agenti unesú aj profesora a John zostane sám. Vzápätí ho osloví Wilson James , ktorý tvrdí, že je nadriadeným otca Joseho a ktokoľvek o rukopisoch niečo vie, je v ohrození života. John spolu s ním odcestuje do Viciente, aby zistil pravdu. John už začína veriť, že to, čo práve prežíva, už nie je vecou náhody, ale čohosi iného.

Nič na svete sa nedeje bezdôvodne, všetko má svoj význam. Príbeh o hľadaní fiktívneho starodávneho rukopisu nájdeného v Peru nakrútili podľa rovnomenného bestselleru Jamesa Redfielda. Americký dobrodružný film (2006).