Charlieho anjeli
55%

 
Pôvodný názov: Charlie's Angels
Dĺžka: 100 minút
Žáner: komédia, akcia
Krajina: USA

Rok: 1999
Réžia: McG
Napísal: , , , ,
Hrajú: Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu, Bill Murray, Sam Rockwell
Tri krásne, inteligentné a šikovné agentky - Natalie Cooková, Dylan Sandersová a Alex Mundayová - pracujú v súkromnej vyšetrovacej kancelárii excentrického miliardára Charlieho Townseda.Natalie je dokonalá šoférka všetkého, čo má kolesá, lodnú skrutku alebo vrtuľu. Ovláda kung-fu a dokáže za každých okolností zachovať si chladnú hlavu. Alex je expertkou na výbušniny a elektroniku. Vie strieľať z luku a pozná všetky tajomstvá orientálnej masáže. A pravdaže, je rovnako pôvabná ako Natalie. A napokon Dylan- bývalá rockerka, dokonale ovláda umenie zvádzania a hádam najlepšie zo všetkých troch ovláda ázijské bojové umenia.

Ich verným pomocníkom je trochu nemotorný John Bosley, Charlieho pravá ruka. Vzhľadom k tomu, že výstredného miliardára Charlieho na vlastné oči nikto nikdy nevidel, je práve Bosley prostredníkom medzi ním a jeho anjelikmi.
A aká úloha čaká dievčatá tentoraz? Na kanceláriu sa obráti Vivian Woodová, ktorej spoločníka, geniálneho programátora Erica Knoxe, uniesli a súčasne ukradli aj jeho prevratný vynález - softvér na "hlasovú DNA", ktorý práve dokončil. Umožňuje nájsť a sledovať každého, kto používa telefón.
Za všetkým vraj stojí milionár Roger Corwin a jeho spoločnosť Red Star, ktorá prevádzkuje celosvetovú satelitnú sieť. Tá by spolu s Knoxovým softvérom mohla ohroziť celý svet. Corwin sa nedávno pokúsil prevziať Knoxovu spoločnosť, a tak sa agentky sústredia hneď na neho.
Najprv v čínskom masážnom salóne trojica anjelikov milionára uspí, skopíruje jeho elektronický diár a získa odtlačky jeho kľúčov, potom preniknú na jeho večierok. Kým Natalie flirtuje so sympatickým barmanom Peteom Komiskym, Dylan s Alex si všimnú zabijaka "Štíhleho muža", ktorý sa podieľal na Knoxovom únose.

Počas prenasledovania s ním zvedú súboj v zadných uličkách a hoci im muž nakoniec ujde, dievčatá objavia miesto, kde je ukrytý spútaný Knox. Zostáva už len jediné - nájsť a získať späť jeho softvér. V ďalšom rafinovanom pláne plnom zmien identity získajú prístup k hlavnému počítaču v Red Stare.
Dylan sa po akcii zblíži so sympatickým Knoxom, ktorý jej rozpráva o svojom otcovi. Ten zomrel, keď ho zradil jeho najlepší priateľ. Ešte v tú istú noc však dôjde k nečakanému zvratu. "Štíhly muž" zavraždí Corwina, Vivan Woodová unesie Bosleyho a trojica agentiek sa stane terčom vražedného útoku. Karavan, ktorý obýva Alex so svojím priateľom Jasonom Gibbonsom, rozstrieľajú maskovaní muži, Alex sa však podarí uniknúť. Natalie napadne zabijak počas rande s Peteom, ale šikovná agentka ho porazí.

Dylan v Knoxovom sídle zistí, že únos zorganizoval sám Knox, aby prenikol do Corwinovho počítača a s pomocou jeho satelitu a svojho programu našiel a zabil Charlieho, ktorého považuje za muža majúceho na svedomí smrť jeho otca. Knox cynicky vystrelí po Dylan, ktorá preletí veľkým oknom. Nevšimne si, že guľka ju minula a ona prežila, keď sa plachta, do ktorej bola zahalená, zachytila za jednu z črepín v okne.
Unesený Bosley sa spojí s agentkami pomocou vysielačky ukrytej v zube a hoci netuší, kde ho väznia, dievčatá dokážu s pomocou niekoľkých zvukov miesto presne lokalizovať. Odhodlané zastaviť Knoxa skôr, ako napadne Charlieho, vyrazia Dylan, Alex a Natalie do akcie...

Akčná komédia, USA-Nemecko (2000)