Žáner:
Akčné a Dobrodružné
Rok:
2006
Réžia:
Matt Earl Beesley
Napísal:
Marc Dube , John Haynes , Ann Donahue , Carol Mendelsohn , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
David Caruso, Emily Procter, Adam Rodriguez, Khandi Alexander, Jonathan Togo
Obsah:
Člen mafiánskeho gangu Ivana Sarnoffa mučí zajatého vyšetrovateľa Ryana Wolfea . Potom ho prepustia na slobodu pod podmienkou, že zahladí všetky stopy o lúpežnej vraždu, ktorú mafiáni spáchali, inak zabijú Billyho Gantryho. Ryan súhlasí, ale nemajú istotu, či to urobí naozaj.
Medzitým Calleigh a Delko nastupujú do práce po spoločne strávenej noci a okamžite ich zavolajú na vyšetrovanie lúpežnej vraždy zmenárnika Iana Warnera. Lupiči vykradli jeho sejf a zastrelili ho. Kým tím vyšetruje, Ryan ukryje nábojnicu, čo našiel a upraví odtlačok, ktorý posunie vyšetrovanie k podozrivému - ochrankárovi Benovi Portersonovi. Keďže nie sú žiadne iné podporné dôkazy, Calleigh a Delko sa stanú podozrivými.
Horatio konfrontuje Ryana a ten prizná napokon farbu - o únose Billyho Gantryho, ktorého držia ako rukojemníka. Zostane žiť, len ak Ryan pomôže Sarnoffovi. Horatio preberie na seba zodpovednosť za chlapcovu záchranu a Ryan odovzdá dôkaz, ktorý zadržiaval. Nie je však vôbec isté, či mu ešte niekedy tím bude znovu dôverovať a či vôbec prípad vyriešia.