Dĺžka:
130 minút
Žáner:
dráma, dobrodružstvo, krimi
Krajina:
USA
Rok:
1991
Réžia:
Ridley Scott
Napísal:
Callie Khouri
Hrajú:
Susan Sarandon, Geena Davis, Michael Madsen, Christopher McDonald
Obsah:
Osamelá, životom unavená servírka Louise Sawyerová a jej kamarátka, poddajná a despotickým manželom Darrylom ovládaná Thelma Dickinsonová sa vyberú na víkendový výlet do hôr, aby unikli nude všedného života.
Keď sa zastavia na večeru, Thelma nadšená pocitom slobody sa opije a koketuje s miestnym Casanovom. Keď sa ju muž pokúsi na parkovisku znásilniť, objaví sa Louise a po prudkej hádke ho v afekte zastrelí.
V panickom strachu ženy nechcú zavolať políciu, ktorá by im možno neuverila, a ujdú. Prípade vyšetruje súcitný poručík Hal Slocombe, ktorý začne pátrať po totožnosti oboch žien.

Thelma a Louise sa medzitým dohodnú, že utečú do Mexika. Louise zavolá priateľovi Jimmymu a požiada ho o peniaze. Thelma ju potom uprosí, aby zviezli pekného stopára J. D. Mladík sa s ňou zblíži a strávia noc v moteli. Jimmy privezie Louise peniaze a tiež spolu strávia noc.
Ráno obe ženy zistia, že mladík im ukradol všetky peniaze a utiekol. V zúfalstve vylúpia obchod a pokračujú v ceste. Slocombe medzičasom odhalí totožnosť oboch žien a spojí sa s prekvapeným Darrylom, ktorý netuší, čo jeho žena spáchala.
Ženy pokračujú v úteku a plánujú si spoločný život v Mexiku, hoci si uvedomujú bezvýchodiskovosť svojej situácie. Aj tak sa však odmietajú vzdať polícii, pretože sa nechcú vzdať pocitu slobody, ktorý práve prežívajú.
Polícia ich však už obkľúčila a smrť je nablízku...

Dobrodružný thriller Je iba jedno miesto, kde sa môžu ukryť... Spojené štáty americké (1991).
Dĺžka videa: 01 min. 59 sek.