Rok:
2002
Réžia:
Kenneth Fink
Napísal:
Ann Donahue , Richard J. Lewis , Anthony E. Zuiker
Hrajú:
William Petersen, Marg Helgenberger, Gary Dourdan, George Eads, Jorja Fox
Obsah:
Prízrak sériového Vraha z prístavu, ktorého Russel a Finlayová prenasledovali pred viacerými rokmi v Seattli, sa znova vrátil a frustruje členov tímu CSI v Las Vegas. Objavila sa ďalšia obeť zabitá jeho rukopisom. Ale kto zabíja v súčasnosti? Je to ten skutočný, starý a pôvodný vrah zo Seattlu alebo jeho nový napodobovateľ, ktorý dnes podobným spôsobom masakruje obete v Las Vegas? Pred desiatimi rokmi v Seattli Finlayová zastrelila podozrivého Jareda Briscoa, aby zachránila Russellovi život pri bitke na lodi, ale bol Jared skutočným Vrahom z prístavu? Keď vysvitlo, že Jared má brata - dvojičku Paula Winthropa, stal sa hlavným hlavným podozrivým Paul. Hľadať dôkazy spred desiatich rokov a porovnávať ich s tými zo súčasnosti nebude jednoduché, pretože Paul je mimoriadne vplyvný podnikateľ a milionár, ktorého chránia tí najlepší právnici.
Vrah nahlásil odkaz o spáchanej vražde na tiesňovú linku 911. Greg sa snaží vystopovať miesto, odkiaľ volal. V budove však nie je telo obete, len krvavá dlážka a miesto činu vrah znova nainscenoval tak, akoby ho už vyšetrovali kriminalistickí analytici zo CSI. Verte len dôkazom". Zvukový záznam vrahovho hlasu popisuje metódu výberu svojich obetí a posmieva sa kriminalistom. Nick skúma krv nájdenú na dlážke. Russell počúva vrahov odkaz a rozumie, ako hlboko sa mu vrah vysmieva.
Ak je vrahom podozrivý boháč Paul Winthrop (MARK-PAUL GOSSELAAR), potom si našiel vo vraždení partnera, ktorý mu pomáhal, pretože stopy jasne hovoria, že na mieste činu boli dvaja páchatelia.
Milionár Paul tvrdí, že je nevinný a žiada Russella, aby našiel dôkaz, ktorý by vylúčil aj jeho brata - dvojičku Jareda z okruhu podozrivých. Paul Winthrop a Jared Briscoe sú jednovaječné dvojčatá a Jareda zastrelila Fuinlayová pred desiatimi rokmi v Seattli, aby zachránila Russelovi život pri bitke na lodi s podozrivým Jaredom. Ale bol Jared skutočným Vrahom z prístavu? Keď vysvitlo, že Jared má brata - dvojičku Paula Winthropa, stal sa hlavným hlavným podozrivým Paul. Hľadať dôkazy spred desiatich rokov a porovnávať ich s tými zo súčasnosti nebude jednoduché aj preto, že Paul je mimoriadne vplyvný podnikateľ a milionár s najlepšími právnikmi za chrbtom.