Dĺžka:
145 minút
Žáner:
komédia, krimi
Krajina:
Československo
Rok:
1970
Réžia:
Oldřich Lipský
Napísal:
Miloš Macourek , Oldřich Lipský
Hrajú:
Lubomír Lipský, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Marie Rosůlková, Josef Hlinomaz
Obsah:
Nedobrovoľným hrdinom sa stane nesmelý učiteľ Georg Camel, márne sa usilujúci nielen o záujem žiakov o verše Williama Shakespeara, ale tiež o pozornosť šéfredaktora miestneho časopisu, ktorý odmieta publikovať jeho tvorbu. Ale najviac túži po tom, aby si ho konečne všimla redaktorka spoločenskej rubriky Sabrina. Celý jeho doterajší život sa zmení v okamihu, keď do Camelovho bytu vtrhne mŕtvola doktora Portera, v minulosti otráveného lupičmi kvôli miliónovému šeku. Drahocenného papiera, ktorý dostane celkom nečakane do ruky Camel, sa chcú zmocniť dve konkurenčné gangsterské bandy.

Aby ho nespustili z očí, nasťahujú sa do domu, kde býva Georg v podnájme. A keďže sú ich praktiky značne nevyberané, kedykoľvek od tej chvíle Georg otvorí dvere, vypadne z nich mŕtvola. Z nesmelého učiteľa, považovaného za masového vraha, sa stáva hviezda. Razom si získa rešpekt svojich žiakov, ochotu šéfredaktora publikovať jeho verše a dokonca i srdce sebavedomej Sabriny.

Nenápadný učitel z městečka Springtown Lubomír Lipský se stane proslulým, když se kolem něho začnou dít záhadné vraždy. Zprvu ani on netuší, že tu právě probíhá nemilosrdná gangsterská válka. Ve hře je šek na milion dolarů. Český film (1970). Dále hrají: J. Bohdalová, F. Filipovský, M. Rosůlková...
Dĺžka videa: 03 min. 04 sek.