Hriešny tanec
80%

 
Pôvodný názov: Dirty Dancing
Dĺžka: 110 minút
Žáner: dráma, romantika, hudba
Krajina: USA

Rok: 1987
Réžia: Emile Ardolino
Napísal:
Hrajú: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach, Cynthia Rhodes, Jack Weston
V lete roku 1963, sedemnásťročná Frances, prezývaná Baby, trávi prázdniny spolu s rodičmi, dr. Jakeom Housemanom, matkou Marjorie, a staršou sestrou Lisou (Jane Bruckerová) v hotelovom komplexe pre zámožných dovolenkárov v Catskills. Keďže Baby plánuje, že budúce leto nastúpi do mierových jednotiek, chce si svoje posledné slobodné leto bez povinností užiť do posledného dňa.
Baby nevychádza dobre s Lisou a nudí ju až k slzám, že sa musí otravovať pri povinnom programe pre starších hostí hotela.

Jednej noci - keď nemôže spať - začuje zvuky hudby, ktoré prichádzajú a blízkosti hotela. Zistí, že v ubytovni personálu sa koná divoká tanečná party, kde tanečníci predvádzajú tance, ktoré by snobskí hoteloví hostia označili prinajmenšom za neslušné a hriešne.
Divoké mambo sa Baby ihneď zapáči, rovnako ako jej padne do oka tanečný inštruktor Johnny Castle. Zaľúbené dievča by s ním najradšej odteraz trávilo každú minútu. A keď Johnnyho tanečná partnerka Penny Johnsonová zistí, že je tehotná s jedným z čašníkov, je jasné, že nemôže tancovať v súťaži organizovanej vedľajším hotelom.

Baby sa okamžite začne učiť kroky ohnivého mamba, aby s ním mohla tancovať v súťaži. Obaja mladí ľudia sa pri nácviku zbližujú, ich vzťah prerastá do lásky. Netušia, že konzervatívne okolie a atmosféra povýšenosti im do cesty postavia nejednu prekážku. Predovšetkým je to otec Baby, ktorý Johnnyho považuje za menejcenného, pretože pochádza z chudobných pomerov a myslí si, že jeho dcéra je ešte príliš mladá, aby dokázala reálne posúdiť svoje city...

Romantický film USA (1987).