Dĺžka:
130 minút
Žáner:
thriller, akcia, dobrodružstvo, krimi
Krajina:
Veľká Británia, USA
Rok:
2002
Réžia:
Lee Tamahori
Napísal:
Robert Wade , Neal Purvis , Ian Fleming
Hrajú:
Pierce Brosnan, Halle Berry, Toby Stephens, Rosamund Pike, Rick Yune
Obsah:
Agenta 007 James Bond pri tajnej misii medzi Severnou a Južnou Kóreou zajmú. Už to s ním vyzerá biedne, mieri naň les zbraní, ale nebol by to Bond, keby nad situáciou na poslednú chvíľu nezískal kontrolu. Napriek tomu ho zajmú a mučia.
Našťastie, Angličania majú v zásobe kórejského zajatca, ktorého ponúknu na výmenu. 007 sa okamžite presunie do Londýna, kde ho na šermiarsky súboj vyzve miliardár - darebák Gustave Graves. Učiteľka šermu sa len prizerá. Ak je Graves v šermovaní takmer neprekonateľný, tak James Bond je d'Artagnan.
Bondova misia pokračuje na Kubu, kde sa zoznámi s Jinx. Pravdupovediac, najprv s jej skvostnými krivkami skrytými vo vyzývavých bikinách, po chvíli aj s jej celým telom. Zistí však, že nielen jej krivky stoja za hriech, ale v dokonalom tele je aj dosť inteligentný mozog agentky CIA, ktorý sa o neho zaujíma nielen po stránke sexu.

Bond sa po niekoľkých peripetiách dostane do ľadového paláca na Islande, kde už očakáva ničomník Graves, jeho pobočník Zaa, falošná panna a zároveň Gravesova asistentka Miranda Frostová. Najmä je tu zbraň, ktorá môže zničiť celý vesmír, čomu však musí Bond zabrániť. Stihne pritom tiež vyskúšať svoje neviditeľné auto v naháňačke na ľade s Gravesom a zistí, že Miranda nie je až taká "frost”, ako sa zdalo...

S pomocou americkej kolegyne Jinx a nového "Q" nepriateľa, ktorý chce vyvolať konfrontáciu na rozdelenom kórejskom poloostrove, napokon - ako vždy - zlikviduje...

Pierce Brosnan s pomocou krásnej Halle Berry musí zachrániť svet pred úkladmi kórejských zločincov, ktorých zbrane, ukryté na Islande, dokážu zničiť celý vesmír. Britský akčný špionážny film (2002).
Dĺžka videa: 02 min. 15 sek.