Dĺžka:
125 minút
Žáner:
thriller, dráma, akcia, krimi
Krajina:
USA, Nemecko
Rok:
2004
Réžia:
Jonathan Hensleigh
Napísal:
Jonathan Hensleigh , Michael France
Hrajú:
A. Russell Andrews, Omar Avila, James Carpinello, Mark Collie, Russ Comegys
Obsah:
Špeciálnemu agentovi Frankovi Castleovi sa podarí zrealizovať ďalší úspešný zásah proti zločincom. Nastraží pascu na gangstra Mickyho a jeho kumpána Bobbyho, ktorý zahynie v prestrelke s agentmi FBI.

Gangsterský boss a podnikateľ Howard Saint zúri, pretože Bobby bol jeho milovaný syn. Zmláti Mickyho a nemilosrdne zastrelí Bobbyho osobného strážcu, ktorý nedokázal jeho syna ochrániť. Jeho nenávisť voči agentovi FBI Frankovi Castlovi, ktorý celú akciu pripravil, je bezbrehá. Saintova manželka a Bobbyho matka Livia žiada, aby za synov život zaplatila celá Frankova rodina.
Kým Frank Castle trávi šťastné chvíle s milovanou manželkou Mariou, synom Willom a celou svojou rozvetvenou rodinou, jeho dom obkľúči komando vedené Saintovým právnikom Quentinom Glasson a Saintovým druhým synom Johnom. Gangstri všetkých v dome nemilosrdne postrieľajú. Marii s Willom sa síce podarí z domu uniknúť, zúfalý Frak ich však nájde zavraždených na móle. Vzápätí aj jeho obkľúčia, brutálne zbijú, postrelia a hodia do mora.

Aj napriek ťažkým zraneniam však Frank prežije a uzdraví sa vďaka nezištnej starostlivosti rybára Candelaria. Vráti sa do mesta a začne pripravovať odvetu. Unesie Mickyho a rafinovaným mučením z neho dostane všetky dostupné informácie o Saintovi a jeho rodine. Začína realizovať krutú pomstu gangsterskému klanu. Zastrelí dvoch Saintových mužov a zlikviduje zásielku 50 miliónov dolárov, ktoré Saint vypral pre kubánskych gangstrov, bratov Torovcov. Súčasne rozbehne rafinovaný plán, v ktorom využije Saintovu žiarlivosť a naznačí mu, že ho manželka Livia podvádza.

Quentin Glass na Franka pošle profesionálneho zabijaka. Frank si s ním podarí a vzápätí zlikviduje zásielku špinavých peňazí, ktoré mal Saint vyprať. Noví Frankovi susedia sa snažia so samotárskym mužom zblížiť a pozvú ho na večeru. V ten večer Franka napadne v byte ďalší zabijak, mohutný Rus Luka. Frank ho premôže, ale z boja vyviazne s ťažkým zranením.
Keď ho osamelá susedka Joan ošetrí, objaví sa Quentin s ďalšími zabijakmi. Brutálnym mučením sa snažia od suseda Davea dozvedieť, kde sa Frank skrýva. Muž však nič neprezradí. Frank sa spamätá zo svojich rán a unikne z domu. Všetci vedia, že je odhodlaný zavŕšiť svoju pomstu aj za cenu vlastného života.
Frank vykoná posledný krok, aby presvedčil Sainta, že ho manželka Livia podvádza s Quentinom. Saint oboch neľútostne zabije a zvolá všetkých svojich mužov. Do jeho rezidencie však prichádza aj Frank Castle, ktorý sa nezastaví, kým budú Howard Saint a jeho muži nažive...

Agent zvláštního určení Thomas Jane jen zázrakem přežije masakr, během kterého mafie vyvraždí celou jeho rodinu. Teď jde za pomstou, rozhodnutý zničit krutého podnikatele Johna Travoltu a jeho bandu najatých vrahů vlastníma rukama... Americko - německý akční film (2004). Dále hrají: W. Patton, R. Scheider, L. Harring, B. Foster, S. Mathis, J. Carpinello...
Dĺžka videa: 02 min. 25 sek.