Rok:
2011
Réžia:
Chad Lowe
Napísal:
Kathy Reichs , Jonathan M. Goldstein , John Francis Daley , Hart Hanson
Hrajú:
Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Obsah:
Vo väzenskej cele, kde vypukol požiar, sa nájde spolovice zuhoľnatené telo. Malo by patriť niekoľkonásobnému vrahovi mladých dievčat Howardovi Eppsovi, odsúdencovi na smrť, ktorého tam umiestnili.
Doktorka Temperance Brennanová si však ihneď všimne, že zlomenina zápästia mŕtvoly, podobná tej, akú mal Epps, je čerstvého dáta. Vyjde najavo, že vrah zabil jedného z hasičov, zapálil ho, vzal si jeho oblek a z väzenia ušiel.
Epps nestráca čas a začne sa doktorke okamžite vyhrážať. Všetkým je jasné, že ho treba čo najrýchlejšie chytiť, inak bude vo vraždení pokračovať. Jeho bývalá manželka Caroline odmietne policajnú ochranu - a čoskoro nato sa jej hlava nájde v chladničke ich spoločného bytu, z ktorého sa Marianne medzitým odsťahovala.
Agent Seeley Booth tuší, že hlava s veľkou pravdepodobnosťou obsahuje niečo, čo je dôležité pre ďalšie vyšetrovanie. Vrah je totiž veľmi inteligentný, sám seba považuje za neprekonateľného a rád dáva vyšetrovateľom rôzne hádanky, pracuje s náznakmi.
Dokonca začal ohrozovať aj malého Boothovho syna Parkera, čo agenta rozzúri takmer k nepríčetnosti. Aj keď chce patologička Camille Saroyanová pri obhliadke hlavy dodržať stanovený postup, Seeley Booth na ňu nalieha, aby lebku otvorila.
Keď však do nej zareže pílkou, zrúti sa k zemi s penou na ústach. V kritickom stave ju prevezú do nemocnice. Nikto nevie, čím sa nainfikovala, a lekári tvrdia, že Camille zostáva už len niekoľko hodín života. Všetci členovia tímu pracujú na plné obrátky a dúfajú, že sa im ešte podarí zachrániť jej život.