Kosti - Dáma na zozname

 

Séria 9 Epizóda 5: Dáma na zozname

Rok: 2011
Réžia: Chad Lowe
Napísal: , , ,
Hrajú: Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Telo obete obžraté jastrabmi visí už tretí deň na horolezeckom lane uprostred hladkej steny skalnatého útesu vysoko v horách. Muž po päťdesiatke má poranenia tváre po náraze do skalnatej steny, akoby ho niekto z útesu zhodil. Príčinou smrti je však ťažká rana na temene hlavy, teda obeť utĺkli na smrť ešte pred tým, ako ju priviazanú na lane prehodili cez okraj útesu. Je vrahom skúsený horolezec, ktorý vraždu nafingoval ako nehodu?
Angela identifikuje muža tvárovou rekonštrukciou z lebky, pretože koža z tváre sa zhúžvala. Obeťou je Charlie McCort, vysokoškolský učiteľ a riaditeľ, ženatý a s dvoma deťmi. Mal pokročilú rakovinu pečene v poslednom štádiu. Keď zistil, že umiera, pravidelne nakrúcal na video svoje odkazy, múdrosti a výpovede o živote, ktoré zavesil na svoju webstránku a predával ich nadšeným záujemcom. Niektorí ľudia ho nenávideli, že chce svojou chorobou zarobiť peniaze, alebo ju len predstiera. Stal sa neobyčajne populárnym, pretože pred smrťou vykonal niektoré odvážne činy i provokatívne výtržnosti, ktoré by si počas života len-tak nedovolil. Napríklad verejne udrel známeho boxera Chucka "The Icemana" Liddela, majstrovi sveta v bojových umeniach vrazil facku na ulici! Kto si dovolí potupiť najtvrdšieho športovca na svete?
McCortova manželka Linda ho naposledy videla živého pred štyrmi dňami a nechce veriť, že ho našli na útese, pretože sa bál výšok. Chcel prekonať strach pred smrťou a keďže nemal odvahu, provokoval nebezpečnými činmi? Koho nahneval tak, že mu pomohol na druhý svet o niečo skôr? Kľúčom bude celkový zoznam úloh, ktoré si Charlie McCort predsavzal splniť pred smrťou.