Rok:
2011
Réžia:
Chad Lowe
Napísal:
Kathy Reichs , Jonathan M. Goldstein , John Francis Daley , Hart Hanson
Hrajú:
Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Obsah:
Vysoký liečebný účinok marihuany pri nízkej intoxikácii pacienta - to bol cieľ pacientky pri pestovaní špeciálneho druhu konope na medicínske účely. Svoj cieľ pri produkcii lekárskej marihuany dosiahla, ale kto a prečo ju zavraždil na lesnom rúbanisku, kde mala svoju tajnú farmu?
V lese na rúbanisku sa nájdu telesné pozostatky Abby Brigsovej, mladej absolventky umeleckého odboru univerzity, ktorú zavraždili úderom do hlavy. Abby trpela nevyliečiteľným autoimunitným ochorením lupus a jeho symptómy potláčala užívaním lekárskej marihuany. Droga potlačila jej kožné problémy tak dôkladne, že Abby mohla pracovať bez hanby medzi ľuďmi a svoje poznatky a skúsenosti využívala ako dobrovoľníčka pri práci v lekárskej poradni, špecializovanej na výdaj lekárskej marihuany na predpis pre trpiacich pacientov.
Zároveň tajne pestovala konopu siatu na lesnom rúbanisku, kde sa snažila vyšľachtiť odrodu, ktorej výťažky v podobe marihuany by mali vysoký liečebný účinok pri nízkej intoxikácii pacienta. Svoj cieľ dosiahla, ale onedlho ju zavraždili úderom do hlavy.
Podozriví sú jej kolegovia z lekárskej poradne, ale aj študenti z miestnej univerzity, ktoré dílujú marihuanu a došli im zásoby. Chcel niekto z nich vyplieniť Abbyn tajný záhon konope ukrytý v lese? Mala jej súčasná práca v lekárskej poradni nejaký súvis s tragickou smrťou? Alebo bol motívom spor v boji za legalizáciu marihuany pre jej lekárke využitie, v ktorom sa angažovala?
Stážista Wendell Bray navštívi laboratórium Jeffersonského ústavu po tom, čo absolvoval prvé dávky agresívnej chemoterapie v rámci liečby rakoviny, ktorú mu diagnostikovala dr. Brennanová zo snímky kostí jeho zlomenej ruky. Wendell je bez vlasov a s vačkami pod očami, ale zatiaľ v dobrej telesnej kondícii vzhľadom na to, ako agresívna liečba so silnými vedľajšími účinkami devastuje jeho telo. Aj Wendell tíši bolesť a symptómy vedľajších účinkov chemoterapie užívaním lekárskej marihuany na predpis. Ale na pôde federálneho úradu, akým je Jeffersonský ústav, drogu nesmie užívať. Dr. Brennanová a štátna zástupkyňa Caroline Julienová vymyslia spôsob, ako Wendellovi pomôcť, aby mohol užívať drogu aj v práci. Zrušia mu pracovnú zmluvu interného stážistu a najmú ho ako kozultanta, ktorý neprichádza do styku s dôkazmi vyšetrovaných prípadov priamo, ale iba sprostredkovane.
Agent Booth sa pripravuje na povinný služobný test fyzickej zdatnosti a pracovnej spôsobilosti, ktorý musí absolvovať u svojho zamestnávateľa FBI.