Rok:
2011
Réžia:
Chad Lowe
Napísal:
Kathy Reichs , Jonathan M. Goldstein , John Francis Daley , Hart Hanson
Hrajú:
Emily Deschanel, David Boreanaz, Michaela Conlin, Tamara Taylor, T.J. Thyne
Obsah:
Jeffersonský vedecký tím vyšetruje smrť muža, ktorý agentovi Boothovi ponúkol informácie o vládnom sprisahaní a stopách k predchádzajúcemu prípadu, ale zabili ho, skôr než sa stihol s Boothom osobne stretnúť.
Obeťou je Wesley Foster, bývalý investigatívny novinár, ktorý sa stal známym blogerom píšucim o rôznych sprisahaniach. Disponoval obrovským množstvom informácií, fotografií a rozličných spisov, ktoré dokazovali úplatky, nekalé obchodné praktiky a utajené škandály z najvyšších kruhov, vlády, armády, FBI a z okruhu najväčších podnikateľov, a to za posledných dvadsať rokov. Dokonca pracoval v súkromnej bezpečnostnej agentúre pre firmy rodiny McNamarovcov.
Bola to vražda z pomsty, alebo ho chcel niekto umlčať? Ešte je tu možnosť, že ho zabil legendárny Tieňový vrah, pretože odhalil jeho identitu...
Ako Booth postupne odhaľuje tajomstvá mohutného sprisahania, ktoré obklopuje Fosterovu smrť, začína byť jasné, že mu celý prípad môže prerásť cez hlavu, ohroziť mu život a zničiť kariéru v FBI. A skutočne, po zásahu senátora Hadleyho vyhodia Bootha z FBI a jeho dom prepadne komando troch ozbrojených zabijakov z Delta Force, ktorí ho chcú fyzicky zlikvidovať...
Senátor Efran Hadley (PETER MACKENZIE) kompromituje Bootha na vypočutí v senátnom podvýbore a zástupca riaditeľa FBI Victor Stark (STERLING MARCER JR) ho suspenduje a prepustí zo zamestnania. Má rýchlo vypratať svoju kanceláriu a odísť.
Booth s Brennanonou nájdu v čipe od Fostera fotku kompromitujúcu fotku senátora Hadleyho, ako sa bozkáva s iným mužom. Je zrejmé, že senátora Hadleyho niekto vydiera a on len plní jeho príkazy. Hadley žiada Bootha, aby zmizol v tichosti, ako si to "oni želajú".
Booth s Brennanovou si uvedomia, že ich životy sú v ohrození a s dcérkou opúšťajú svoj dom, aby sa ukryli u Boothovho otca. Vtedy ich prepadnú traja ozbrojení zabijaci z Delta Force, Bootha ťažko zrania, ale s pomocou Brennanovej sa mu podarí všetkých troch najatých vrahov zabiť.
Ťažko zranený Booth sa ešte dopraví do nemocnice, kde na prahu života a smrti skolabuje, Brennanovú zatknú pre vraždu troch agentov FBI, ktorí ich prišli údajne len zatknúť. Po operácii sa Booth zobudí s putami na rukách pripútaný k nemocničnej posteli a Brennanová sedí v ochrannej väzbe.