Krokodíl Dundee v Los Angeles
47% 66% 25%  
 

Krokodíl Dundee v Los Angeles
46%

 
Pôvodný názov: Crocodile Dundee in Los Angeles / Crocodile Dundee 3
Dĺžka: 85 minút
Žáner: komédia, dráma, dobrodružstvo
Krajina: USA, Austrália

Rok: 2001
Réžia: Simon Wincer
Napísal: , ,
Hrajú: Paul Hogan, Linda Kozlowská, Jere Burns, Jonathan Banks, Alec Wilson
Z malej austrálskej dedinky Walkabout Creek sa stala turistická atrakcia, kde sa schádzajú turisti, aby sa pozreli na slávneho Micka Dundeeho. Keď sa Dundee práve nepredvádza pred turistami, žije pokojným životom so svojou milovanou družkou, reportérkou Sue Charltonovou, a vychováva malého syna Mikeyho. Jedného dňa zavolá Sue otec, majiteľ novín Newsday, a požiada ju, aby mu pomohla a dokončila prácu po reportérovi Tomovi Zetlandovi, ktorý zahynul pri autonehode v Los Ageles.

Mick s cestou do Ameriky súhlasí, a tak sa rodina vydá do Los Angeles. Kým sa Sue oboznamuje s reportážou o filmovej spoločnosti Silver Pictures, na ktorej Zetland pracoval pred svojou smrťou, Mick zoznamuje syna s veľkomestom. Sue na večierku filmovej spoločnosti zistí, že jej majiteľ Arman Rothman so svojím východoeurópskym partnerom Milošom Drubnikom pripravujú nakrúcanie tretieho dielu akčného filmu Smrtonosný agent.

Súčasne sa dozvie, že byt mŕtveho kolegu niekto prehľadal a vylúpil. Podľa Micka je nakrúcanie filmu len zástierkou pre pašovanie, najskôr drog. Preto sa rozhodne Sue pri pátraní pomôcť a nechá sa vo firme zamestnať ako jeden z komparzistov.

Americko - austrálska komédia (2001). a ďalší.