WAU
Kukátko
 

Kukátko

 
Pôvodný názov: Kukátko
Dĺžka: 55 minút
Žáner: reality-tv, sitcom
Krajina: Slovensko

Rok: 2014
Javiskový sitcom je nový program spôsobom svojho spracovania - spája v sebe obľúbené prvky známych zábavných formátov do originálnej a efektnej podoby.

Alojz Kurej je autobusár milujúci svoj domáci pokoj a futbal. A svoju ženu Gabiku, teda ak je ticho. Tá je neustále nespokojná, nevie, čo chce, ale chce to hneď. A najmä, chce bývať vo väčšom a krajšom, preto túži po byte svojho suseda Mariána Ranku, ktorého všetci poznajú ako starého mládenca so sklonom k sukničkárstvu. Býva spolu s puntičkárom Dušanom Čížom a sexi netalentovanou herečkou Silviou.

Tieto sociálne i osobnostne odlišné rodiny bývajú na tom istom poschodí v dome. Vedľa seba sa tak odohrávajú paralelné dejové línie a vzájomne sa prepájajú. Samotná zápletka je presne daná, obsah však vytvárajú herci svojou improvizáciou. Funkciu rozprávača plní režisér Dano Dangl. "Svojvoľne" dej zastavuje, mení a priamo do slúchadiel dáva hercom pokyny, o ktorých ale vzájomne nevedia. Jeho dôležitým partnerom je aj publikum, ktoré má možnosť interaktívne vstúpiť do deja a ovplyvniť ho prostredníctvom hlasovacieho zariadenia.